Василь СКРИПНИЧУК: «Стільки буде об’єднаних громад, скільки захочуть люди»
Василь СКРИПНИЧУК: «Стільки буде об’єднаних громад, скільки захочуть люди»
16-06-2015
Політика

 

На ХХХ сесії районної ради говорили про адмінреформу, розглянули 17 питань і таємно обрали заступника голови ради Перед початком ХХХ сесії районної ради засідала президія, яка й вирішила, які основні питання роз- глянуть на І пленарному засіданні. 
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Дмитра Ватаманюка, голови Верховинської районної ради (1992-94 рр.), багаторічного редактора районного часопису «Верховинські вісті», голови Всеукраїнського об’єднаного товариства «Гуцульщина», депутата багатьох скликань районної та обласної рад.
Розпочалася сесія виступом голови облради Василя Скрипничука, який поінформував про роботу останньої сесії щодо розгляду питання Перспективного плану формування територій громад області. 
– Обласна рада, – зазначив він, – схвалить перспективний план лише після того, як отримає погодження від сільських рад та результати громадських слухань у територіальних громадах». Василь Скрипничук вважає – децентралізацію влади треба пов’язати з реформою державного управління, із внесенням відповідних змін до Конституції. Назвав законодавство про добровільне об’єднання недолугим, яке суперечить багатьом іншим законодавчим актам. І вважає основним, і так буде приймати рішення обласна рада: «Стільки буде об’єднаних громад, скільки схочуть люди». 
Далі виступив депутат обласної ради, керівник Офісу реформ, професор Івано-Франківського національного університету нафти і газу Дмитро Дзвінчук, який зазначив, що «24 роки говорять про реформи. Але Україна живе за моделлю УРСР. Райкоми компартії замінили райдержадміністрації. Сьогодні Україна за ефективністю управління займає 113 місце у світі.
Не може все вирішуватися в центрі. Базовим повинно бути місцеве самоврядування. Наприклад, у Польщі 10 відсотків податків залишається на рівні держави, а на рівні ґміни (об’єднаної громади) – збільшилося їх у чотири рази.
Якщо ми хочемо жити за стандартами Євросоюзу, то повинні теж реформувати управлінські структури. Міцна держава там, де сильне місцеве самоврядування.
Сильне самоврядування є основою сильної України. Тому пропонується владу передати місцевому самоврядуванню.
Територіальна громада – це, насамперед, розукрупнення районів. Офісом реформ були враховані побажання всіх районів. Були пропозиції, що в області буде 73 територіальні об’єднані громади. Пропозиція від верховинців була про створення 5 об’єднаних громад: Верховинської, Зеленської, Яблуницької, Красноїльської та Білоберізької. Але реально, згідно методики Кабміну, проглядається тільки Верховинська, Зеленська та Яблуницька. Сьогодні йде мова тільки про добровільне об’єднання. І над пропозиціями верховинців ми готові працювати».
До речі, на продовження цієї теми були питання, які розглянула сесія: «Про адміністративно-територіальну реформу в Україні» та «Про проведення Карпатського форуму народовладдя».
Хоч районна рада, згідно законодавства, не має жодного впливу на проведення територіальної реформи, у своєму рішенні доводить до відома Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, Міністерства регіонального розвитку, Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народних депутатів від Івано-Франківської області про категоричне не сприйняття у такій формі та за такою методикою адміністративно-територіальної реформи в Україні (рішення буде надруковано у наступних випусках «ВВ»).
Сесія запропонувала провести у Верховині Карпатський форум народовладдя за участю голів Верховинської, Рожнятівської (Івано-Франківська область), Воловецького (Закарпатська), Путильської (Чернівецька), Сколівської та Турківської (Львівська) районних рад, народних депутатів із цих адміністративно-територіальних одиниць із розгляду питання «Про збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Карпатського регіону».
Потім звітував голова районної ради Іван Маківничук, за рік роботи на цій посаді (короткий звіт надруковано у «Верховинських вістях» за 5 червня 2015 р.). Депутати його звіт узяли до відома. 
Сесія розглянула: Програму соціально-економічного та культурного розвитку Верховинського району на 2015 рік; Підсумки виконання районного бюджету за І квартал 2015 року; Зміни до районного бюджету на 2015 рік; Про надання рекомендацій постійним лісокористувачам району з питань забезпечення учасників АТО пільговою деревиною для індивідуального житлового будівництва та паливними дровами на осінньо-зимовий період і виділення їм земельних ділянок; Про затвердження порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів; Про дотримання норм, визначених Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки; Про підтримку звернення Снятинської районної ради щодо зменшення тарифів на комунальні послуги населенню; Про підтримку звернення Городенківської районної ради щодо зменшення єдиного соціального внеску.
Депутати заслухали і прийняли рішення з таких питань:«Інформацію Олега Дудкіна – директора Українського товариства охорони птахів, «Про природоохоронну діяльність Українського товариства охорони птахів у Верховинському районі та перспективи збереження пралісів у межах НПП «Верховинський» для природи і людей», «Про Угоду щодо партнерської співпраці між Верховинським районом Івано-Франківської області та Тиврівським районом Вінницької області», «Про комплексну програму розвитку футболу у Верховинському районі на 2015-2020 рр., згідно якої з районного бюджету на розвиток футболу буде виділено 10000 грн», «Про внесення змін до рішення районної ради від 16.11.2010 р. «Про обрання складу постійних комісій районної ради», «Про покращення тендерних процедур постійними лісокористувачами на території Верховинського району», «Про мораторій на відведення земель за межами населених пунктів» та підтримали Резолюцію з’їзду деревообробників України», «Про звернення районної ради» (друкується нижче).
На закінчення пленарного засідання депутати взяли участь у виборах заступника голови районної ради. За підсумками таємного голосування із присутніх 34 депутатів – 30 голосів віддано за Ярослава Кікінчука (голову районної ради 2006-2014 рр.). Чотири депутати проголосували проти.
На сесії також виступив депутат обласної ради від Верховинщини Євген Карабін, який поінформував, що Національний олімпійський комітет (згідно програми УЄФА) виділить для району футбольне поле зі штучним покриттям.
_________________________________
Дмитро Кіращук
 

Переглядів - 157
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: