Кривополе прийняло Малу конституцію Громада цього села першою в районі узаконить своє право на власність
Кривополе прийняло Малу конституцію Громада цього села першою в районі узаконить своє право на власність
17-07-2015
Політика

 

Кривополе прийняло Малу конституцію
Громада цього села першою в районі узаконить своє право на власність
13 липня, в день Собору 12 апостолів, що є символічно, відбулися загальні збори громади села Кривополе. На порядок денний винесено питання прийняття Статуту територіальної громади села з метою оформлення статусу юридичної особи публічного права власності, відповідно до Конституції України (ст. 5, 13, 140-145), Цивільного Кодексу, Закону України «Про місцеве самоврядування» та іншого чинного законодавства, а також Європейської хартії про місцеве самоврядування. 
Розпочалися збори молитвою «Царю Небесний...» – їх учасники закликали на допомогу Духа Святого, щоб дав мудрість, любов один до одного для вирішення такого важливого питання і прийняття такого необхідного документу для громади будь-якого села чи міста. А тоді виконали Гімн України. 
На збори запрошено учасників групи Громадського руху «Вільний простір»: доцента Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата економічних наук, фахівця в галузі міжнародного права, автора посібника «Територіальні громади: від віртуальності до ефективного власника» Ігоря Гурняка, котрий, на запрошення ГО «КОЛО», вже мав зустріч із верховинцями в листопаді минулого року; голову територіальної громади села Прибужани Кам’янко-Бузького району Львівської області Романа Олексевича; підприємців Павла Мариновича та Ігоря Коваленка зі Львівщини, а також голову ГО «КОЛО» Василя Зузяка з Верховини та голову ініціативної групи зі створення територіальної громади як юридичної особи публічного права власності сусіднього села Ільці Марію Скоматчук. 
Обравши лічильну комісію, голову зборів та секретаря, слово надали Ігорю Гурняку. Після його виступу присутні остаточно переконалися у важливості прийняття Статуту територіальної громади, що відповідає Конституції та чинному законодавству України та Європейській хартії про місцеве самоврядування, яку Верховна Рада України ратифікувала ще в 1997 році, а також необхідності реєстрації Статуту територіальної громади як юридичної особи публічного права власності в управлінні юстиції та держреєстрації. Адже територіальна громада – юридична особа публічного права власності – це інструмент, за допомогою якого люди (мешканці села, селища чи міста) зможуть змінити своє життя на краще, а саме – встановити європейські стандарти життя у себе, в Україні. 
Мешканці Кривополя: котрі були присутні на зборах, і ті, хто делегував свій голос громадським представникам, іншими словами – через збір підписів, відповідно до Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні, затвердженого  Постановою Верховної Ради України від 17 грудня 1993 року № 3748-XII, за цей Статут проголосували одноголосно. 
Прийнявши Статут громади за основу, а далі, з поправками – в цілому, оголосили перерву у проведенні зборів. 
Наступним кроком до офіційного затвердження Статуту має бути прийняття рішення на сесії сільської ради с. Кривополе, після чого цей Статут – Малу конституцію – буде передано в управління юстиції для реєстрації територіальної громади села Кривополе і надання документу (сертифікату) посвідчення юридичної особи публічного права. Відповідно до цього документу територіальна громада – юридична особа публічного права буде наділена правоздатністю та дієздатністю. 
На наступних зборах кривопільська громада обиратиме комітет громадських представників, голову територіальної громади, заступника та секретаря. 
В селі Ільці, за день до цього, теж відбулися збори громади села, на яких обговорювали проект Статуту територіальної громади села, проаналізували роботу ініціативної групи зі створення тергромади в селі, зокрема – щодо збору підписів. А також цікавилися досвідом використання лісових ресурсів в умовах створення та активної діяльності тергромади, яким поділився Роман Олексевич – голова територіальної громади села Прибужани, що на Львівщині. 
Приємно, що люди, хоч поволі, але починають усвідомлювати, що «дуже важливо є навести порядок із власністю». Про це колишній жаб’євський війт Петро Шекерик-Доників писав ще у «Гуцульських калєндарях» уже майже століття тому. Може, хоч на цей раз не втратимо шансу стати власниками своїх багатств і господарями на своїй землі. 
Є надія, що й інші села прокинуться і зрозуміють, що, створивши територіальні громади та ставши власниками всіх ресурсів, зможуть врятувати наш район від ліквідації і самі врятуватися від зубожіння. Самі впроваджуймо реформи у життя, щоб не стати заручниками їх впровадження. Не надійтеся на те, що вдавана «децентралізація» поліпшить ваше життя. Покращити своє життя можемо тільки ми самі: своєю небайдужістю, спільною наполегливою працею, вірою у свої сили і допомогу Небес. 
____
Людмила Зузяк
 

Переглядів - 120
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: