ЛИСТ УКРАЇНСЬКОМУ СОЛДАТУ
ЛИСТ УКРАЇНСЬКОМУ СОЛДАТУ
20-07-2015
Політика

 

Доброго дня, герою! Залишається писати тільки Тобі, бо Ти єдина моя надія! Коли Ти воюєш, солдате, і щиро віриш в краще майбутнє своєї країни, коли щодня втрачаєш своїх побратимів і коли Твоє  життя щохвилини висить на тоненькій ниточці, в цю ж мить в Твоїй країні, за яку Ти так щиро готовий віддати свій найдорожчий скарб – життя, знову твориться чорт знає що. По телеканалах щодня показують кадри із затриманими за корупцію чиновників та суддів найвищих рангів, круті СБУшники застеляють підлоги та  столи у їхніх кабінетах  знайденими грошима, діамантами та дорожезними речами. Здається, ось вона – реальна боротьба з корупцією! Піднявся настрій там, на передовій? Я Тебе розумію, але не спіши радіти, друже.  

 

Уже на третій день кожного з цих так званих корупціонерів відпустять під заставу, а вже наступного дня хтось з них опиниться в Ізраїлі, хтось в Австрії, або ж  в будь-якій країні світу, тільки не в Україні. 
Тобі там важко , солдате, знаю, а тут міліція, вона не змінилась. Найвище її керівництво «кришує» контрабанду разом з митниками за давно налагодженою схемою, контролюють незаконно ігровий бізнес, ДАІшники продовжують побори з водіїв. Ти уже там майже рік, і президент у нас на посаді трохи більше року. І що він зробив? За весь рік наш президент не виконав ні однієї своєї обіцянки, не продав свій бізнес, не виплачує Тобі, солдате, як обіцяв, 1000 гривень на день, а чого він добився своїм постійним перемир’ям, про це Ти і сам добре знаєш. 
Напевно Ти не раз питав себе, а чому ніхто не за гратами за розстріл Небесної сотні, чому усі, хто був причетний до розкрадання державний коштів  за проФФесора Януковича, не тільки не покарані, а спокійно продовжують вести свій злочинний бізнес в Україні, більшість з них навіть пройшли до Верховної ради. 
Ти хоробрий, знаю, Тебе ще загартував Майдан, а як вижити іншим, що їм робити,  як жити на ці мізерні зарплати, коли 100 гривень зараз - це всього на всього пачка макаронів, десяток яєць, дві буханки хліба і маленький кусок найдешевшої ковбаси. Якщо держава живе на межі дефолту, якщо тихо винищують середній клас, як мишей, не дають часу на розвиток малому бізнесу, забудовують пляжі, парки, зелені зони. 
Коли діти тих, які наказують стріляти в Тебе, спокійно розгулюють вулицями Києва та роблять селфі на фоні Софіївського собору, хизуються в соцмережах, що ось ми, в самому серці «укропської хунти». А діти уже наших, брехливих депутатів, більшість яких призивного віку, не с Тобою в окопі, а на фешенебельних курортах Європи розказують, як вони обожнюють свою країну. 
Мукачево … А чого так всі перелякалися? Невже не зрозуміло, що це лишень початок. При такій бездіяльності влади це ще найменше, що могло трапитись. Бо коли на Сході країни загрожує небезпека з боку справжнього агресора - дикого російського звіра, а на Заході загрожує небезпека одному регіоналу, скажи мені, солдате, куди повинна рухатися колона воєнної техніки? Так, звичайно, Тобі на підмогу. Але ні! В час війни вона суне в мирне Закарпаття виганяти 10 хлопців з лісу – маразм. Та люди пройшли Майдан, дивилися в мирний час смерті в очі, вони уже там втратили страх. Рік минув, в країні немає жодних змін, не важко зрозуміти їхні відчуття. 
Здається, ми уже це проходили: бандитам – тюрми, міліція з народом і що? Досить розчарувань, а тепер що, теж саме - куля в лоб? Ні, так уже не буде! Якщо не працює тилове забезпечення, то з’являються добровольці, немає армії - з’являються добровольці, немає правосуддя – з’являється самосуд, тим паче, якщо країною розгулює море неконтрольованої зброї, що потрапляє не тільки зі Сходу  країни, а є також на руках так званих охоронців-тітушок, депутатів чи великих бізнесменів.  
 
Так потихеньку ми скотились до 90-х років, де спокійно можна загинути прямо посеред вулиці підчас перестрілки ворогуючих кланів, де спокійно серед білого дня розстрілюють інкасаторів чи працівників банків. Дістало! В країні панує повний безлад, абсурд, скажи мені,  як можна побороти корупцію, якщо депутат  Михайло Ланьо, який причетний до всіх цих корупційних процесів на Закарпатті, сам входить до комітету Верховної ради по питаннях протидій корупції? Ідіотизм! Це уже і не рада, а зрада якась!  
 
Ну як дивитись спокійно на те, що в нашій країні на дорогах щодня гинуть десятки людей, як зрозуміти те, що Ти, шановний солдате, завдяки якимось Мінським угодам, на які чхати усім, крім нашого президента, повинен з автоматом протистояти ворожим танкам та гарматам?!  Як можна дивить на те, як в Данії біля парламенту припарковані одні велосипеди, а середня зарплата в цій країні 3500 євро,  в той час як біля нашої Верховної ради одні тільки Майбахи, Бентлі, елітні БМВ та Мерседеси, і це при нашій середній зарплаті в 200 євро! Де совість цих слуг народу, скільки це може тривати? На Майдані ці товстосуми нам обіцяли зовсім інше,  Ти не за це зараз там на передовій борешся, друже мій.  
Що можна сказати ще на завершення? Бережи Тебе Бог, український солдате, повертайся живим, обов’язково. Бо тільки на Тебе одного і надія, тільки Ти зможеш змінити  цю країну, тільки Ти, загартований несправедливою підлою війною, зможеш боротися з цією також несправедливою цинічною безсоромною системою у нашій країні. 
Країні, де Аваков закриває очі на беззаконня своїх підлеглих, де Яценюк продовжує говорити, що все буде добре, але треба надіятись і терпіти, де президент годує нас дешевими обіцянками і зовсім недешевим шоколадом, а депутати так і не можуть зняти свої брехливі маски разом з недоторканістю. Де жителі Сходу на підконтрольним нам територіям плюють в очі нашим солдатам і продовжують марити «рускім міром», а в той час Кличко  на ексклюзивному мотобайку стає новим персонажем чергового анекдоту, а Ляшко цілує корів і вітає всіх з Днем рибалки. 
Залишається лиш молити Бога, щоб він зберіг нашу Україну. Бажаю Тобі, солдате, витримки, душевного спокою, холодного розуму і головне, живим повернутися додому.   Нашій країні мирного неба над головами наших людей, а всім нашим ворогам і тим, хто захоче позбавити нас свободи і спокійного життя, мирної землі над їхніми головами! Слава Україні!  
ОЛЕГ ГАПЧУК
 
 
 

Переглядів - 185
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: