Заготівля грибів, ягід, лікарських рослин: нюанси оподаткування
Заготівля грибів, ягід, лікарських рослин: нюанси оподаткування
24-07-2015
Здоров'я

 

Розпочинається сезон заготівель - 2015  і суб’єкти господарської діяльності зобов’язані вести достовірний облік заготовленої продукції, сплачувати всі належні платежі до бюджетів і фондів.

Відповідно до діючого законодавства обсягом виручки від реалізації для юридичних та фізичних осіб суб’єктів господарської діяльності  вважається сума будь-яких коштів, одержаних платником податків у власність або нарахованих на його користь, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Підприємство (підприємець), або інший суб’єкт господарської діяльності, що виплачує доходи фізичним особам за здану лісову продукцію, гриби, ягоди, лікарські рослини виступає податковим агентом.

Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу використовуючи ставку 15%. Податковий агент зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам. Податок підлягає сплаті до місцевого бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним  документом.

Громадяни, які отримали доходи від заготівлі грибів, ягід, лікарських рослин зобов’язані включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію  про дохід.

 В зв’язку з цим та з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів державна податкова інспекція у районі звернулась з проханням до жителів району інформувати за контактним телефоном (03432) 2-15-62  про заготівельників, що здійснюють діяльність на території сільських та селищної рад.

                                               За інформацією ДПІ у Верховинському районі 

 

Переглядів - 126
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: