Польсько-українська СВАТКА Педагог з Верховини Лариса ВАХНОВСЬКА бере участь у міжнародному освітньому проекті
Польсько-українська СВАТКА Педагог з Верховини Лариса ВАХНОВСЬКА бере участь у міжнародному освітньому проекті
24-07-2015
Наука

 

Педагог з Верховини Лариса ВАХНОВСЬКА бере участь у міжнародному освітньому проекті 
Виявляється, що, замість того, щоб відпочивати, деякі педагоги активно працюють і влітку. Щойно завершив свою роботу оздоровчо-патріотичний табір «Пласт», що діяв на базі Верховинської ЗОШ-інтернат і про який розповідала наша газета, педагогу цієї школи Ларисі Вахновській надійшло запрошення взяти участь у ще одному, не менш цікавому проекті – Польсько-українській СВАТЦІ. 
Дізнавшись з інтернету про можливість міжнародної співпраці закладів освіти України та Польщі, Лариса Юріївна вирішила надіслати заявку. Потрібно було представити свій край, свою школу і свою педагогічну діяльність. За цим організатори проекту і визначали, хто братиме участь у СВАТЦІ. Лариса Вахновська до всього у своїй роботі підходить креативно і відповідально, тому й не дивно, що її обрали для участі у цьому проекті. 
Повернувшись зі Львова додому після кількох дуже насичених днів праці, сповнена чудовими враженнями про зустрічі і знайомства та новими ідеями і планами, Лариса Вахновська розповіла про цей польсько-український освітній проект. 
– Це унікальний досвід і можливість міжнародної співпраці закладів освіти України та Польщі. 
27-30 липня мені випала чудова нагода перебувати на зустрічі-Сватці у Львові-Брюховичах, яка проводилась на базі реколекційно-відпочинкового центру Курії Львівської Архієпархії УГКЦ. Польсько-українська СВАТКА – це майстер-класи для вчителів з Польщі і України, які хочуть налагодити міжнародну співпрацю. Знайомства, обмін знаннями про свої країни, презентація шкіл, пошук партнерів для подальшої співпраці – ось офіційний перелік таких зустрічей. Та, насправді, це значно більше і глибше, бо ті неповні чотири дні, котрі проводиш там, залишаються цінним спогадом і вселяють надію і віру в те, що не існує жодних кордонів для добрих міжнародних євроінтеграційних освітніх справ. Учасниками з України були 12 вчителів з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Полтавської, Черкаської областей. Колеги з Польщі також представляли обширну географію цієї дружньої країни. 
Майстер-класи проводили Оксана Чабан та Людмила Роман – координатори освітніх програм ЛГО «Пошук» Товариства Лева, а також польські партнери Мартина Богачик та Наталя Кертичак з Фонду «Освіта для демократії». Такі зустрічі проходять у рамках програми РІТА – Перетворення в регіоні з 2005 року. 
Перший день. Відкриття семінару, знайомство учасників, як і всі наступні етапи зустрічі, відбуваються у формі тренінгу, яка є однією з найоптимальніших форм роботи для дорослих, та яку успішно можна трансформувати у роботі із учнівською молоддю.  Далі колеги, об’єднані у групи, з’ясовують, що спільного і відмінного мають системи освіти Польщі та України. Виявляється, спільного у нас значно більше – гуртки, клуби, секції за інтересами, учнівські об’єднання (до речі, майже у кожній школі є по два об’єднання пластунів), сфера інтересів. Та найбільшою спільною ознакою є професійна самовіддача польських та українських колег. Цікавим, корисним і повчальним став інтеграційний вечір першого дня. Ми зрозуміли, що маємо польським й українським школярам давати обширні можливості для взаємопізнання, простір для спільної творчої діяльності у різноманітних сферах. 
День другий. Хвилюючий і незабутній. Польські й українські вчителі презентували школи, у яких працюють. Це було дуже відповідально. Бо хотілося якомога краще представити свій край і власну школу, продемонструвати можливості для співпраці, віднайти потенційних партнерів. Це була чудова уявна мандрівка у просторі навчальних закладів сусідньої країни. І це було дивовижно. Захотілося побувати у всіх навчальних закладах! Що важливо, ми почали добре розуміти одні одних! 
День третій. Ну що ж! Партнери для написання пілотної заявки на проект обрані. Тепер вперед до теоретичних основ написання проектів і, власне, до акумулювання ідей спільної проектної діяльності. Моїм партнером стала чарівна Марія Кістовська з Познані, яка працює в гімназії вчителем англійської та російської мов, є автором програми вивчення мов. У вільний час вивчає іноземні мови, любить танцювати ізраїльські танці, обожнює котів, на роботу їздить на велосипеді. 
Ми із Марією маємо декілька ідей щодо співпраці і сподіваємось, що вони здійсняться. Тепер справа за написанням проекту, який би підтримали Грантові Фонди і який був би втілений у життя. 
Прощались польські й українські вчителі та тренери щиро і зворушливо. Ми розуміємо, що тренінг Сватка – це лише стартовий майданчик для добрих сусідських освітніх стосунків. Закликаю колег із Верховинщини також пробувати власні сили і подавати заявки на участь у подібних акціях. Слід зазначити, що весь період перебування на зустрічі (проїзд, проживання, харчування) фінансувався за рахунок організаторів. 
А під враженнями від зустрічі у мене народилася поезія. 
 
 
У Брюховичах на Сватці
Ми усі «спотикались».
Знайомились, грали в ігри,
Проекти писали.
 
Незнайомі зовсім люди – 
Наче рідні стали.
Україна й Польща в грудях – 
У серці зостались.
 
Зустрічали нас привітно
Тренери чарівні.
Запалили в серцях світло
На партнерськім рівні.
 
Витончено-ніжна, владна, – 
Квітка на поляні
Тренінговій веде ігри
Тренер наш – Оксана.
 
Буде дружба і співпраця
В Польщі й України.
Бо для того старається
Тренерка Мартіна.
 
Люда стане, усміхнеться,
Сумніви розвіє.
І в проекти міжнародні
Вкладає надію.
 
Хто це фото там знімає?
Я у вас питаю.
Привітаймо й подякуймо
Привітній Наталі.
 
Чи поляк, чи українець,
Ти мій милий друже.
Пам’ятай, що ти посланець – 
В тебе вірять дуже,
 
Що на грант проект напишеш
І виграєш гроші.
Буде поляк в Україні,
Українець – в Польщі!
 
Львів-Брюховичі
27-30 червня 2015 року  
 
 
 
 

Переглядів - 236
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: