Самопідготовка – не гірше репетиторства!
Самопідготовка – не гірше репетиторства!
09-08-2015
Цікаве

 

Кривополянка Олеся Вірстюк здала ЗНО з біології на 194 бали. Це друге місце в області та перше – в районі з цього предмету.  
Підготовкою до здачі предметів із зовнішнього оцінювання Олеся зайнялася на початку одинадцятого класу. Профільним предметом для неї стала біологія, оскільки дівчина запланувала пов’язати своє життя із лікарською справою або стати фармацевтом. Навчатися на цих спеціальностях Олесі доведеться, як мінімум, шість років, а на лікарській справі – вісім, разом із інтернатурою. Причому, обравши професію фармацевта, випускниця отримає шанс перевестися на заочну форму навчання, знайшовши роботу за фахом, чого немає на лікувальній справі. За  кілька днів Леся остаточно знатиме, на якій спеціальності та в якому університеті вчитиметься. 
– Із біології я маю 194 бали, а з хімії набрала 170.  Із такими високими балами, думаю, що поступлю на державну форму навчання. Дуже шкода було б пройти тільки на платну основу, – зізнається Олеся.
За роки навчання у Кривопільській ЗОШ I-III ст. дівчина була постійною учасницею олімпіад із біології. Неодноразово займала призові місця в районному етапі, випробовувала свої знання на рівні області. Попри це, як стверджує Олеся, її річний шкільний бал ніколи не перевищував десятки. Так трапилося і цього року. Проте результат із зовнішнього незалежного оцінювання показав, що Олесині знання із біології досить високі. 
– Моя шкільна оцінка, напевне, пов’язана із думкою вчительки про мої знання. Можливо, я не проявляла себе на уроках, так як цього хотіла Ганна Василівна. Можливо, в моїх усних відповідях були помилки, а зовнішнє незалежне оцінювання для мене стало легшим за шкільну науку. 
Підготовкою до ЗНО з біології Олеся займалася самостійно. Використовуючи, перш за все, профільні довідники як минулих років, так і цьогорічні. Знання вивченого дівчина завжди випробовувала на тестах різної складності, які розв’язувала в інтернеті. 
Коли я прийшла здавати ЗНО з біології, спочатку мені було незвично, але потім, проглянувши усі завдання, опанувала себе. Згадала, що, кожне завдання має різну кількість балів, тому більше уваги звертала на тести високого рівня складності. Бували випадки, що я помилялась у відповідях, і доводилось їх виправляти.
Олеся самопідготовці надавала багато часу. Прийшовши зі школи додому, через годину-дві, дівчина бралась за вивчення біології. Іноді засиджувалась у довідниках до пізньої ночі. До цього всього увагу треба було ще приділяти хімії, вивченням якої займалася разом із репетитором. Та, як показало зовнішнє оцінювання, кращі результати принесло самонавчання. 
– Готуватися до вступу на навчання потрібно не в останній рік, а протягом усіх шкільних років, бо коли ми будемо вдосконалюватись – результати перевищуватимуть наші сподівання. Тому ще раз кажу – треба вчитись і вчитись. І не потрібно казати, що все оплачено, бо за ЗНО ніхто не може заплатити. А коли ти набираєш високі бали – виростає шанс поступити на державне замовлення.
В останній тиждень перед зовнішнім незалежним оцінюванням Олеся старалася не перевантажувати себе. Читала тільки найголовніше, повторювала вивчене за допомогою таблиць та на тестах. 194 бали із 200 показали, що Олесина праця та час були використані недаром. До оголошення результатів абітурієнтка навіть не могла спрогнозувати свій результат, оскільки кожного року система переводу балів змінюється, а цього року бали ще й переводяться в коефіцієнт. Відчуття радості ще й досі тримає дівчину в полоні.
 

Переглядів - 83
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: