Чи готові безробітні захищати Україну?
Чи готові безробітні захищати Україну?
12-08-2015
Політика

  

Чи готові безробітні захищати Україну? 
За словами начальника Косівсько-Верховинського об’єднаного військового комісаріату Романа Монастирецького, під час проведення шостої хвилі мобілізації Верховинський район зайняв останнє місце не тільки в області, а і в цілій державі! Мобілізовано тільки троє людей. До завершення шостої хвилі залишилось 5 днів. За ці п’ять дні поповнити лави ЗСУ мають 30 мобілізованих з Верховинщини. Звісно, виконати цей план буде надзвичайно важко. Бо головною причиною для хлопців та чоловіків нашого району є суцільне розчарування, люди довіряють Збройним силам України, волонтерам та добровольцям, але зовсім не довіряють нашим можновладцям і їхній політиці. Тому переконати їх взяти до рук зброю буде нелегко. Косівсько-Верховинський військомат запропонував таку альтернативу: голови сільських рад у короткий термін повинні надати списки усіх безробітних, які проживають на території їхнього села. Надалі бесіду з ними будуть проводити представники військкомату. Пропонується влаштувати цих осіб на роботу в лісгоспи та на прикордонну заставу в с. Шибене. Далі уже новоспечені працівники цих підприємств йдуть служити до лав ЗСУ. При цьому зберігається їхня заробітня плата протягом року та виплачується, крім того, зарплата – така ж, як у будь-якого військовослужбовця ЗСУ. Ще один варіант – це служба в ЗСУ за контрактом. 
На цьому тижні Кабмін встановив одноразову виплату для мобілізованих при переході на контракт. Мобілізованим військовослужбовцям-контрактникам виплачуватимуть одноразову допомогу. 
Відповідні зміни Кабінет міністрів вніс до постанови від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», і з 26.06.2015 вони вступили в дію, повідомляє прес-служба Уряду. 
Документом встановлено нову грошову виплату для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації та виявили бажання продовжити військову службу за контрактом. 
Зокрема, одноразова грошова допомога встановлюється: 
особам рядового складу
– вісім мінімальних заробітних плат (9 744 грн.);
 
особам сержантського і старшинського складу
– дев’ять мінімальних заробітних плат (10 962 грн.);
 
особам офіцерського складу
–  десять мінімальних заробітних плат (12 180 грн.). 
«Такі зміни сприятимуть підвищенню мотивації військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, до вступу на військову службу за контрактом», – сказано у документі. Чи зможуть такі пропозиції військових та Уряду покращити мобілізаційний процес на Верховинщині, побачимо дуже швидко – протягом наступного тижня. 

Переглядів - 127
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: