Величний храм Софії на висоті 1110 метрів над рівнем моря
Величний храм Софії на висоті 1110 метрів над рівнем моря
05-09-2015
Політика

 

Для жителів Верхнього Ясенова (прис. Ліщевата) відбулася знакова подія – освячення новозбудованої церкви Премудрості Божої Софії за участю правлячого архієрея Коломийсько-Косівської єпархії  УПЦ КП Юліана та духовенства. Завдяки ініціативі подружжя Надії та Олексія Куцелів  здійснилась багатовікова мрія жителів високогірних присілків
Напевне, вперше тут було стільки людей. Свідками такої знаменної події стали не тільки жителі з нашого району, а й з усієї України, навіть зі східних областей. Під звуки трембіт ініціатор будівництва Олексій Куцела вручив Юліану хліб-сіль на вишитому рушникові.  
Як зазначив владика, цей храм є величним ще й тому, що він збудований на висоті 1110 метрів над рівнем моря.
Перший храм святої Софії збудований в Константинополі і сьогодні вона перетворена в мечеть. Друга – в Києві, але вона є Національним музеєм, де Богослужіння постійно не служаться. Ще копія Київської Софії споруджена у Римі, завдяки митрополиту УГКЦ Йосипу Сліпому.
Можливо, молитви із новоосвяченої Софії будуть настільки сильними і заслужать у Бога такої милості, що й наша Київська святиня відкриється для Богослужінь, а велика Константинопольська буде повернута православним братам. А сьогодні Господь благословляє нас опікуватися цим храмом і місцем його розташування. І саме тут лунатиме молитва, тут проповідуватимуть Слово Боже, а все лукаве і погане буде далеко від нас тому, що ми сьогодні найближче до Бога.
Після архієрейського Богослужіння владика нагородив відзнакою церкви, медаллю «За жертовність і любов до України» сина настоятеля церкви Святої Трійці села Верхній Ясенів Михайла Гергелюка (фото внизу), котрий за покликанням серця пішов добровольцем на схід України захищати рідну землю та цілісність нашої держави. 
Хоча він міг уникнути цієї служби, маючи духовну освіту, Михайло бере участь у АТО в лавах добровольчого батальйону «Донбас».
Приємно, що після святкової відправи у храмі охрестили маленького Іллюшу, синочка-первістка Юрія та Марії Максим’юків із Верхнього Ясенова.
Преосвященний Юліан подякував усім, хто вносив свої пожертви та працював на будівництві церкви у Ліщеватій. Разом зі священиками освятили свяченою водою храм, а оскільки це дійство відбувалося в день Державного Прапора, всі разом перед церквою виконали Гімн України.
______________________________________
Василь Мануляк  
 
 

Переглядів - 158
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: