Пильнуйте банківські картки
Пильнуйте банківські картки
05-09-2015
Цікаве

 

На Верховинщині почастішали випадки телефонного шахрайства.
Зловмисники не втомлюються знаходити нові схеми обману абонентів. Правоохоронці неодноразово застерігали жителів району, щоб були обережними, однак постійно знаходяться неуважні та довірливі громадяни, які стають жертвами різноманітних афер шахраїв.
До Верховинського РВ УМВС надійшло 5 заяв про заволодіння чужими грошима шляхом обману. Так, до прикладу, до верховинки, яка здає свою садибу відпочиваючим, зателефонував невідомий і забронював номери. Для пересилки грошей шахрай випитав пін-код платіжної картки. Через деякий час жінці прийшло повідомлення на мобільний телефон про зняття з її картки більше п’яти тисяч. Це тільки один приклад, хоча шахрайських схем у зловмисників є дуже багато.
Пам’ятайте: перш за все ознайомтеся з правилами користування вашої платіжної картки. Ні в якому разі не надавайте інформацію щодо своєї картки (пін-код, номер), не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через інтернет. Ніколи не відчиняйте дверей незнайомцям та не виказуйте, де зберігаєте гроші. Роз’яснюйте дітям, що не слід вступати в перемовини з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.
Попереджаємо: не варто довіряти інформації, яка була отримана телефоном від незнайомців. Перевіряйте її, навіть якщо телефонуючий представився працівником міліції, банку, оператором мобільного зв’язку, другом або родичем. Не поспішайте вживати термінових заходів щодо виконання пропозицій або вимог незнайомців, особливо тих, що стосується переказу грошей на мобільний телефон або банківський рахунок.
Найкращий спосіб протидіяти шахраю – ігнорувати його запитання, пропозиції чи вимоги. Обов’язково збережіть номер телефону, з якого вам телефонували, та одразу зверніться до правоохоронних органів.
________________________________________
Лілія Кропивницька
інспектор РВ УМВС та  радіо "Вісті Верховини"
 

Переглядів - 118
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: