«Кава для Патріарха»
«Кава для Патріарха»
16-12-2015
Цікаве

У Криворівні, у Музеї Михайла Грушевського, відзначили 90-річчя з дня народження Патріарха Володимира (Романюка).
Парох села Криворівня Іван Рибарук, парох села Ільці, верховинський декан УПЦ КП Дмитро Михавків та парох Бережниці Ігор Рибенчук відслужили поминальну панахиду біля виставки книг та фотокартин, яку підготувала науковий працівник музею Оксана Рибарук.
Оскільки ці всі три священики особисто були знайомі із отцем Василем Романюком, якому судилося стати Патріархом Київським і всієї Руси-України, то поділилися цікавими спогадами про великого сподвижника у боротьбі за людську гідність, за вільну Україну і Українську Церкву. Їхні спогади пролили світло на різні періоди життя цього незламного духом великомученика. Спільним у їхніх розповідях було лише сердечне тепло, з яким згадували про цю світлу людину, яка, на їхню думку, заслуговує прилучення до лику святих землі української. Всі присутні погодилися з думкою, що настав час піднімати питання про канонізацію Українською Православною Церквою священомученика Володимира Романюка.
У 1960-61 роках, коли тоталітарний режим масово закривав церкви і в зародку вбивав все українське, патріотичне, духовне, Василь Романюк служив отцем-дияконом у криворівнянській Церкві Різдва Пресвятої Богородиці. За спогадами старожилів села, саме він багато допоміг у тому, щоби зберегти одну з найдавніших церков на Гуцульщині – 350-літню пам’ятку архітектури від закриття, наруги і руйнування. З фільму «Мученик за життя – Великомученик після смерті», який організатори заходу запропонували переглянути, всі дізналися, що такі ж теплі спогади про Патріарха і в жителів сіл Космач, Попельники, Новоселиця, де він служив, Хімчин – де народився. А документальні кінокадри з похорону Патріарха, коли проти людей, що проводжали його в останню дорогу до храму Святої Софії Київської, вийшли спецназівці зі щитами, так нагадували Майдан. Можна стверджувати що похорон Патріарха був початком Революції Гідності. Бо все його життя, власне, і було покладене на вівтар боротьби за Гідність Людини, за Україну, за Українську Церкву.
Завершився поминальний вечір теплою і щирою розмовою за чашкою кави, за спільним столом, за яким зібралися і духовенство, і голова районної ради Іван Шкіндюк, і громадські активісти, і жителі Криворівні, яким дорога пам’ять про Патріарха, і гості села, що приїхали зі Сходу України.
Кожен з учасників заходу поніс із собою часточку хліба, на якому звершувалась поминальна служба, та запалену у серці свічу не показного, а справжнього жертовного життя для України. Приклад якого нам показав Василь Романюк – мирянин, диякон, священик, Патріарх, поки що не канонізований святий землі української. До речі, він завжди, незалежно від духовного сану, місця заслання чи служіння, займав високі щаблі Ієрархії, бо ієрархічність визначається кількістю Світла і Сили Духу, які випромінює людина.
* * *
За день до того, 9 грудня, в день народження Василя Романюка, урочистості з нагоди 90-ліття Патріарха Володимира відбулися в Косові. У заході «Душа і совість України», який підготували Коломийська єпархія УПЦ КП та Косівська районна влада, взяв участь священик з Криворівні Іван Рибарук, котрий ще десять років тому організував і провів у своєму селі конференцію, присвячену Патріарху Київському і всієї Руси-України Володимиру (Романюку).
 
Людмила Зузяк

Переглядів - 131
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: