Сноубординг – хобі, задоволення і робота
Сноубординг – хобі, задоволення і робота
06-02-2016
Спорт

У справжнього спортсмена повинна бути мета у житті, до якої він буде йти, незважаючи на перепони, адже спортсменами не народжуються – ними стають.
До цієї когорти сміливо можна віднести нашого земляка Михайла Харука. Це звичайний 16-річний хлопець із села Ільці, котрий день у день тренується у «Буковелі» і мріє про участь у зимовій Олімпіаді. Для себе він обрав один із зимових видів спорту – сноубординг.
Кататися на сноуборді Михайло почав із шести років, а захопився з ініціативи старшого брата Юрія, котрий першим почав займатися цим швидкісним та видовищним видом спорту. Першим тренером зі сноуборду був Василь Мочерняк, який навчав на гірськолижному комплексі в урочищі Запідок у Ільцях. 
Наполегливі тренування почали приносити результат: у скарбничці Михайла Харука кілька десятків медалей різного гатунку. Він – багаторазовий чемпіон України та призер зі сноубордингу в слаломі й слаломі-гіганті, член юнацької збірної Украни (резерв). Зважаючи на досягнення, Михайла направляють до Косівської спортивної дитячої юнацької школи олімпійського резерву, а нині він – вихованець ДЮСШ «Буковель» (тренер Семен Скубенич). У збірній зі спортсменом займається Валерій Белінський
Найуспішнішим своїм досягненням Михайло вважає друге місце серед чоловіків на Кубку України зі сноубордингу на спорткомплексі «Красія» (Закарпатська обл.) у березні минулого року. На змаганнях Михайло програв більш досвідченішому і старшому на п’ять років спортсмену із Києва – Роману Александровському та виконав норматив майстра спорту, але через юний вік це звання йому не присвоїли.
Як каже Михайло Харук: «Спершу це було моє хобі, яке мене заполонило і переросло у професійний спорт. Тому сноубординг для мене – це «три в одному»: хобі, задоволення і робота». Мріє стати майстром спорту з сноубордингу,  у житті досягнути високих результатів, стати відомим. Окрім занять улюбленим видом спорту, Михайло паралельно навчається на другому курсі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання.
Звичайно, не обійтись і без інвентарю, адже треба на чомусь учитись кататись. Цей вид спорту належить до одних із витратних. Спортсмен, як правило, потрапляє в залежність від фінансування, швидше – від його відсутності. Бо основними спонсорами у придбанні відповідного екіпірування є батьки. 
– Для якісних тренувань та виступів на змаганнях, – резюмує батько юного спортсмена Михайло, – придбали дві дошки: для слалому і слалому-гіганту. Разом із відповідним спортивним одягом екіпірування обійшлося в понад дві тисячі євро.
Благо – має можливість тренуватися на гірських схилах ГТК «Буковель». Сноубордист, зрозуміло залежний від снігу. Але, якщо дозволяє природа, то використовує всі її можливості для власного вдосконалення, котрі максимально використовує на «Буковелі», куди щодня їздить на тренування. Такі наполегливі тренування дають позитивний результат. Із початку сезону здобув уже чотири золоті медалі.
Нещодавно Михайло Харук у складі збірної України їздив до Австрії на Кубок світу, де отримав ліцензію на участь у чемпіонаті світу зі сноубордингу. Цими вихідними змагатиметься за Кубок світу в Чехії. Тож, сподіваємося, уже найближчим часом Михайло порадує нас новими здобутками та медалями високого ґатунку.

Переглядів - 101
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: