Теорія одного життя
Теорія одного життя
09-02-2016
Наука

 

Я невіруюча людина. Виною тому, напевно, моє захоплення фізикою та математикою, яке не відпускає мене навіть через 7 років після закінчення інституту, та й батьки ніколи не нав'язували мені своїх поглядів. А ще мені подобається думати, що у мене є тільки одне життя — як у мильної бульбашки є тільки одна спроба не луснути через 5 секунд і прожити 10. Я не хочу чекати кращого загробного світу — раю або пекла, в якому мене покарають або винагородять. Я не хочу жити 10 мільйонів життів, щоб досягти якогось просвітлення.

Давайте спробуємо зрозуміти, чи загальна переконаність людей, що у них є ще один шанс на краще життя "десь там" є такою нешкідливою? На мою особисту і дуже скромну думку — це найбільша катастрофічна омана, яке формує порядок усього нашого життя.

Почуття

Ми, люди, любимо вважати, що відчувати здатні тільки ми. Давайте думати так і далі, це нормально:) Але як же багато людей не дозволяють собі відчувати ті чи інші почуття, боячись якоїсь кари за це. Пригнічуючи в собі "порочні" почуття, вони вірять в винагороду потім. Ніякої нагороди не буде, ви просто пригнічуєте в собі пристрасть, яку з плином часу стає все важче і важче повторити.

"Завтра"

Є такий жарт, що людина, яка біжить в туалет, завжди до нього намагається добігти вчасно — вона долає опір людей, переконує кого завгодно в черзі пропустити її вперед, знаходить вихід завжди. А все тому, що вона не може відкласти похід в туалет на завтра. Так чому ж наші справи, проекти і стартапи, зізнання в любові ми з такою легкістю відкладаємо і замінюємо іншими, менш значними справами? Напевно тому, що кожне завтра складається в звичку мати запасні дні, які призводять до старості і думки про інше життя.

"Залишити щось після себе"

Якщо ви написали книгу і прочитали на неї позитивний відгук — це круто. Ще круто, якщо ваш синочок Марк Цукерберг або Стів Джобс, і весь світ захоплюється ним. Це правильні цілі людини, яка живе всього одне життя. Вона завершила справу або проект і отримала насолоду в цьому ж житті. Невже ви думаєте, що вам, померлому на фізичному рівні, будуть цікаві речі світу фізичного? Не смішіть себе в майбутньому. Ви просто не встигли зробити нічого путнього, якщо вмирали з думкою, що вас оцінять після смерті. Чи не оцінять, або вам буде не до цього, або вас просто зовсім забудуть і рівняння втратить сенс. Робіть вартісні речі, не відкладаючи на потім і нехай вас оцінять сьогодні, а що залишиться на потім, то залишиться. Яка вам буде до цього справа? 

 

Життя = 1 день×365×тривалість життя

Всі ми проживемо різні життя — хтось всього декілька днів, а хтось доживе до 100 років при здоровому глузді і помре, зрозумівши, що справ більше тут не залишилося і можна йти далі. Коли я думаю про своє життя, то бачу що мені залишилося статистично років 40. Це 40×365=14,600 днів. Тобто дуже чітке число днів, яких щодня стає менше. Якщо ви провели пару років на ненависній роботі, то у вас залишиться 14,000 днів. Ви можете забити на цю математику і просто уявити, що лічильник цей, дійшовши до нуля, стане знову тікати. Але логіка підказує, що цього не станеться — він просто зупиниться. Ви перестанете що-небудь означати для цього світу. Все, що ми можемо зробити — це жити так, щоб ввечері було щиро байдуже на цей лічильник, адже ви просто не змогли б прожити цей день краще.

Задоволення

Ви не помітили, що все що приносить людині задоволення є чимось ганебним або забороненим? Росія і Україна, в якій я живу, займають по Міжнародному індексу щастя одні з найнижчих місць. Усвідомте, що заборони, умовності, мораль і цінності, прийняті у нас до нас, роблять наші країни гігантськими пустелями нещасних людей. Мільйони людей чекають кращого президента, дива із золотою рибкою і просто наступної більш вдалої спроби пожити в наступному житті. "Фіг з ним з цим життям, буде наступне" — думають вони. Подивіться на те як живуть люди в найщасливіших країнах, подивіться на їхню культуру і просто перейміть хоча б трохи у них. Їм не шкода, тому вони дуже щасливі!

Управління

Кажуть, що довічне ув'язнення страшне не тому, що людина до кінця життя пробуде у в'язниці, а тому, що у неї немає надії, вона згасає і здається. Більшість довічних ув'язнень тривають 20 років, але той, хто відсидів термін 20 років, і той, хто помер у в'язниці без надії, — різні люди. Той, хто дає вам надію про завершення вашого земного тягаря, лише дає вам надію, яку обмінює на абсолютне управління вами. Хто володіє вашою мрією — той володіє вами і всім вашим життям, отримуючи повну керованість вами. Навіщо вам це?

Всесвіт

Коли люди думали, що вони "пуп землі" на своїй плоскій планеті, вони придумали того, хто їх таких унікальних сконструював. Це були відмінні думки, але тільки коли земля стояла на слонах, що стоять на кита. Сьогодні ми знаємо про те, що Всесвіт нескінченно великий, що в ньому так багато галактик, зірок і планет, що ніякого набору нейронів людського мозку не вистачить, щоб це усвідомити. Чому нам просто не прийняти, що всесвіт дав нам все найкраще? Чому ми не можемо черпати задоволення як в навколишньому світі, так і всередині себе? Чому ми когось слухаємо, хто нам пояснює, що добре і що погано, якщо самі є центром прийняття рішень чисто за планом Всесвіту? Єдине — нас обмежили тут часом для того, щоб ми гостріше відчували цей дар і брали від нього більше. Беріть більше.

Що ж нам робити?

Я не хочу давати шаблонних рад типу "Проживіть цей день, як останній" або "Шукайте усвідомленості в кожній миті". Це є в кожній розумній книжці, захочете — прочитаєте самі. Я можу вам тільки запропонувати зробити прості речі — почати свій стартап і зробити його успішним в якомога коротший період, завести діточок, якщо ви постійно це відкладаєте, покликати симпатягу з роботи, вашого району або просто соціальної мережі на побачення чи зізнатися в любові тому, з ким ви давно поруч, якщо вона в вашому серці, але ви завжди шукаєте кращого моменту. Коли ви зробите це, вам буде зрозуміло, що робити далі — це буде зовсім інше життя.

Тримайте в голові тільки одне — ніякого іншого шансу немає, ніякий секундомір не починати цокати в плюс, дійшовши до нуля, і ніякі книги не мають права говорити вам, як отримувати задоволення від єдиною життя, яке вам дали на дуже короткий час і точно заберуть всього через одну Всесвітню мить.

Автор: В'ячеслав Баранський

Переглядів - 228
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: