Самореалізація по-верховинськи
Самореалізація по-верховинськи
19-02-2016
Політика

 

Третьокурсник юридичного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Дмитро ШКРІБЛЯК створив на Верховинщині громадське об’єднання «Молодь нової епохи», що покликане скерувати молодь у правильне русло. Значним досягненням об’єднання на початковому етапі є створення своєї філії у Коломийському районі.
 
У зв’язку із чим виникла ідея створити громадське об’єднання «Молодь нової епохи»?
– Я декілька разів ловив себе на думці, що нашій молоді немає де подітися. І постійно думав, як це питання можна вирішити. Потім додумався, що слід самому щось робити: якщо не я, то ніхто мені не допоможе. За ніч написав мету організації, її принципи, почав працювати над документацією, щоб усе було офіційно та законно. Так утворилася «Молодь нової епохи», що працює суто на добровільних і громадських засадах.
– Із чим пов’язана така назва? І взагалі, яка мета об’єднання?
– Назва така тому, що ми народилися уже за Незалежної України, а це – вже нова епоха, і тому на установчих зборах ми вирішили затвердити саме цю назву.
Що стосується другого питання, то організація має на меті виховний характер молоді: влаштування різних дозвіль, проведення свят, заходів, відстоювати права членів нашого об’єднання, а їх уже 324. Все це для того, щоб молоді люди, віком до 35 років, мали шанс самореалізуватися.
– «Молодь нової епохи» функціонує вже кілька місяців. За цей час які заходи ви організували?
– Перша акція – прибирали міський парк 10 жовтня. Це був перший наш організаторський досвід, хоч і не зовсім вдалий. Ми хотіли зробити толоку й подивитися, чи активні в нас люди. І вийшло так, що прибирали самі організатори: Роман Цимбалюк, Ростислав Ватаманюк і я. Ми тоді зробили все, що хотіли, переступили ту сходинку та пішли далі. Люди побачили, що ми насправді щось робимо, і почали додаватися в нашу спільноту в соціальних мережах та долучатися до запланованих заходів. 
Була ще акція до Дня святого Миколая: діти малювали і три переможці – Єлизавета Зумер, Софія Бариляк та Юля Зрайко відвідали театр кіно «Л’юмєр» в Івано-Франківську. 
Наступна наша акція – масове купання на Водохреща. Ми забезпечили людей гарячим чаєм і все пройшло в святковій атмосфері. 
А нещодавно ми долучилися до Всеукраїнської акції «Україна Єдина». Дуже приємно, що наш флешмоб підтримало радіомовлення «Вісті Верховини».
– А зараз над яким проектом зайнята організація?
– От зараз працюємо над організацією турніру з міні-футболу на Кубок пам’яті бійця АТО Миколи Ткачука. Плануємо на цьому турнірі  представити десять команд. Наразі зголосилися брати участь: Гуцулики, Віпче, Красник, Писаний камінь, Фаворит, Centr, Winners. Зареєструватися можна до 22 лютого, а вже 27-го стартує турнір. Для участі команди повинні зробити внесок 200 гривень, які передамо родині загиблого. А учасників чекатиме перехідний кубок і грамоти. 
Щодо майбутніх планів, то в нас їх багато. На установчих зборах ми затвердили, що точно хочемо проводити молодіжні вечірки, а на День Незалежності плануємо масове сходження на Говерлу. Ідеї зароджуються спонтанно, і як виникає цікава – одразу її розкручуємо.
– Цікаво, як ви повідомляєте молодь про акції та збори організації?
– У Верховині всі знають чудово один одного. І я, наприклад, гуляючи з друзями, пропоную їм взяти участь у заході, а вони, у свою чергу, розповідають про цю акцію іншим знайомим. Та в основному наша  цільова аудиторія «сидить» у соціальних мережах і там ми спілкуємося, опубліковуємо статті, репостимо новини – і так розширюємося. 
Оскільки в нас офісу як такого немає, тому місця установчих зборів постійно різні. Та ми про них за два тижні повідомляємо і будь-хто може приєднатися до нас, запропонувати щось своє.
– Кажуть, самокритика – це хороша річ, тому, на твою думку, потребує Верховинщина «молоді нової епохи», чи ні? 
– Я впевнений, що ця організація нам потрібна. Ви зараз можете запитати кожного перехожого, де молоді люди можуть ввечері провести своє дозвілля – всі замисляться. От був нічний клуб – усі ходили туди, зараз закрили... І від цього не по собі робиться, тому наше завдання зробити так, щоб молодь мала куди себе скерувати.
У нас уже є хороший здобуток – філія у Коломийському районі, якою керує мій друг. На меті ми маємо розширитися у всій області, будуючи разом Європейську державу.  
 
Іванна Петрусеняк

 

Переглядів - 148
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: