У Верховині відбувся ІІ Карпатський форум народовладдя
У Верховині відбувся ІІ Карпатський форум народовладдя
26-02-2016
Політика

У Верховині відбувся ІІ Карпатський форум народовладдя. Участь у ньому взяли народний депутат України Іван Рибак, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, заступник голови Івано-Франківської обласної ради Ольга Галабала, голови районних рад:  Косівського, Рожнятівського, Воловецького, Турківського,  Путильського, Сколівського районів, Яремчанської міськкої ради, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей, депутати районних рад, представники громадськості, старший науковий співробітник відділення Гуцульщина НДІ українознавства Міністерства освіти, науки України Іван Зеленчук.   На форумі в основному говорили про збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Карпатського регіону.
Адміністративно-територіальна реформа та децентралізація влади для гірських жителів України – це не вихід, а знищення Карпатського регіону. При розробці закону «Про добровільне об’єднання громад» допустили низку прогалин, де не врахували особливості гірської місцевості, вважають місцеві активісти. І як наслідок, стверджують вони, громади там насильницьки намагаються укрупнити. Зокрема на форум народовладдя прийшли представники громади села Устеріки Івано-Франківської області, які мають об’єднатися із селом Білоберізкою. 
Юрій ЦІСАРЮК, представник громади села Устеріки (Івано-Франківська область):
«Ніхто громаду не слухає і не розуміє, ми зібрали 400 підписів, проти цього об’єднання. Оця структура закостеніла влади яка була за тих часів давніх, вона і залишилася, просто міняється верхівка, а сама ця структура зроблена щоб не почути просту людину, не почути громаду. І треба так зробити, щоб громада мала можливість не раз в п’ять років обирати сільського голову, але тоді коли вона змогла побачити, що він не виконує свої обов’язки і йде проти цілої громади, значить треба такі закони прийняти, щоб ми могли це поміняти, як голову так і депутатський корпус, тому що два роки тому була революція Гідності, а цю гідність у людей далі забирають.»
Іван РИБАК, народний депутат України:
«У Вашому випадку саме на території Верховинського району відбувається ситуація наступна, що правоохоронні органи більше повинні звертати увагу цьому питанню, адже громада каже, що мимо її волі відбулось об’єднання територіальних громад. Натомість у нас є інші випадки на території Карпатського регіону, зокрема на Путильщині в Чернівецькій області коли територіальні громади об’єднались і голову територіальної громади обрали, а тепер провокатори намагаються розкрутити ситуацію в зовсім іншу сторону і цю громаду роз’єднати.»
І в законі «Про добровільне укрупнення громад» не прописані пункти як же ж треба діяти у таких ситуаціях. Горяни впевнені, децентралізація – шанс для розбудови місцевості, але необхідно враховувати і специфіку різних регіонів. 
Ольга ГАЛАБАЛА, заступник голови Івано-Франківської обласної ради:
«Сьогодні ми чітко розуміємо, що питання укрупнення районів, є не прийнятним для гірських районів, і тут потрібно його зараз гостро ставити тому що зараз прокуратура, податкова, всі державні органи, вони зараз переходять в нові потенційні центри районів, про що ніхто не хоче в голос говорити. Ми зараз говоримо про досвід Польщі, де збережені гірські райони, і цей досвід потрібно підкреслити тому що зараз ніхто не хоче на нього звертати увагу.»
Підсумок роботи Карпатського Форуму народовладдя стало Звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Верховної Ради України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, щодо збереження гірських районів в тому адміністративно-територіальному устрої як є нині.
Іван МУНТЯН, голова Чернівецької обласної ради:
«Влада завжди повинна дослухатись до думки людей, і результат обов’язково буде, тому що питання є дійсно дуже болюче, актуальне, звернення до Президента, прем’єра, кабінету міністрів потрібно донести. Нам було приємно почути пропозиції людей, щодо того як надалі розвиватися у гірських місцях.»
Аби децентралізація в гірських населених пунктах відбулась, потрібно в першу чергу розбудувати інфраструктуру та профінансувати розвиток регіону, створити робочі місця, а вже потім об’єднувати громади, переконують місцеві. Адже нинішній стан соціальних об’єктів Карпатського регіону бажає бути кращим, а грошей на реконструкцію тих же садочків, шкіл, амбулаторій та ФАПів поки немає.

 

Переглядів - 110
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: