Фотографія. Поки що захоплення...
Фотографія. Поки що захоплення...
18-03-2016

 

Нічого в житті не буває просто так, – впевнений Василь ДЯЧУК. Закінчивши школу у Верховині, він спробував себе віднайти на юридичному факультеті Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. Далі була робота в Києві, та через деякий час доля повернула його додому – в рідні Карпати, де Василь віднайшов своє покликання – фотографію. Тепер, щоб займатися якоюсь справою, не потрібно мати відповідну освіту, головне, перш за все, – бажання. Так само і з фотографією: за допомогою інтернету та інших ресурсів можна вивчити її ази: читаючи, я зрозумів, як уловлювати вдалі кадри, а щодо обробки – в нагоді стали відеоуроки, – розповідає молодий фотограф.
Поглиблено фотографією Василь Дячук почав займатися з березня 2015 року. Розпочав, спільно з друзями, зі створення Всеукраїнського проекту «Крок. Довідник для мандрівника», який має на меті розповідати користувачам інтернету про цікаві мальовничі місця нашої країни, зокрема, показати, що Верховина не поступається іншим туристичним місцям і зробити цим самим край популярнішим.
– Фотознімків Верховинського району, які повністю відображають Карпатський край, дуже мало. Саме тому виникло бажання висвітлювати красу гір, зафіксувавши її фотоапаратом. Таку ідею ми виношували з друзями довгий час, і коли вклали у проект «Крок. Довідник для мандрівника» кошти – запустили його. Полягає проект у тому, що люди, заходячи на наш сайт (наразі він тимчасово «заморожений», та є група у «Вконтакті») обирають для себе район, наприклад, Верховина, і бачать там такі пункти: чим зайнятися, де відпочити, зупинитися, – розповідає фотограф.
Так проект затягнув Василя Дячука у світ фотографій, а згодом митець свої фото почав виставляти на різних сайтах. Так, на сайті «Рhotographers» він входить у топ-100 фотографів. І, як зізнається, вже є бажання перейти на повний кадр, та поки що фінансова сторона не дозволяє.   
В основному Дячук полюбляє пейзажну фотозйомку, що приносить йому особливе задоволення, і свої унікальні кадри, яким сприяє ранковий туман, дощ, захід сонця... Головне при цьому – потрапити у вдале місце і час. Тепер, у Василевому розумінні, походи у гори набрали глибокий смисл, бо ти не тільки отримуєш задоволення від краси Карпат, а можеш цими емоціями та враженнями, за допомогою фото, поділитися з людьми, зацікавити їх побувати у тих же місцях. 
 
– У серпні ми з друзями ішли в похід на Скупову. Ввечері нас застав дощ, зате зранку ми прокинулися і побачили неймовірну красу: села Голови та Замагора повністю були вкриті туманом. Там я й «посадив» батарею, – пригадує Василь. – Був і ще один вдалий похід хребтом Скупової, тоді я зафіксував зірки, місяць, ранішній туман. Далі в нас у плані були Угорські Скелі, але батарея до нього «не дожила». Сподіваюся, цього року зможу туди сходити і зробити неймовірні кадри.
І як це дивно не звучить, але момент зйомки фотограф-початківець порівнює з полюванням: «Коли друзі питаються, де я, я кажу, що на фотополюванні. Хоча, насправді, цей вид зйомки – зовсім інше, та для мене це поки що полягає у зйомці цікавих пейзажів». 
Тепер, з настанням весни, Василь чекає на цвітіння крокусів, щоб зафіксувати їх на хребтах Скупової і Костричі, полонинах Дуконя й Луковиці, Гринявських горах.
Працює Вася і з портретною фотозйомкою. В основному знімає туристів у національному одязі. Проходять вони по-різному, в залежності від людини: якщо вона розкута – легко, коли незадоволена, негативна – працюється важче. Та в кінцевому результаті фотознімки виходять гарні.
Наразі фотографія для Дячука – це тільки хобі, бо затрати на обладнання перевищують доходи. Попри це, молодий майстер планує провести в цьому році дві виставки: одну – у Верховині, а іншу – в Києві, де навчався. Мріє Василь видати і фотокнигу про Верховину, і довести до ладу проект «Крок. Довідник для мандрівника». 
 
Іванна Петрусеняк

 

Переглядів - 22
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: