Народжена, щоб руйнувати стереотипи.
Народжена, щоб руйнувати стереотипи.
25-03-2016
Цікаве

Доброта, людяність, милосердя, щирість, порядність - основні якості педагога-організатора Верховинської  ЗОШ- інтернат  Лілії Грималюк. Лілія Василівна володіє  високими організаторськими здібностями, професійними знаннями та навичками. Вимоглива і принципова,  з почуттям відповідальності за доручену справу,  вміє і хоче працювати на перспективу, творча та енергійна, а ще ідейна та має неабияку здатність приймати та впроваджувати нове і прогресивне бачення  в своїй роботі.
Наприкінці минулого року саме пані Лілія взяла на себе всі організаційні питання, залучивши усі свої професійні якості і спробувала разом зі своїми вихованцями взяти участь у всеукраїнському проекті міністерства освіти і науки України та телеканалу «Плюс плюс»  «Це наше і це твоє», де змогла потрапити до 25-ти переможців з 5000 учасників та вкотре прославити свою рідну Гуцульщину і школу на всю країну.
Пані Лілія, розкажіть, як зародилась ця ідея спробувати свої сили  в конкурсі, якими були ваші перші кроки, щоб втілити цей проект на Верховинщині. 
 
Надихнув мене взяти участь в проекті не повірите,  мій син Матвійко. Одного разу, дивлячись по телевізору мультсеріали на телеканалі «Плюс плюс»,  ми разом побачили соціальну рекламу, в якій і говорилось про умови конкурсу. А вже наступного дня прийшовши на роботу у мене з’явилась чудова ідея, чому б нашим учням не спробувати взяти участь в цьому конкурсі. Так усі разом ми взялися до роботи. Учні написали чимало казок, віршів, розповідей та, звичайно, не обійшлось і без малюнків.
Потім наше журі, яке було сформоване з педагогів школи, відібрало кращі роботи  і ми відправили їх на адресу Інституту модернізації змісту освіти України з поміткою всеукраїнський проект «Це наше – це твоє» і очікували на результат.
Скажіть, скільки робіт прийшлося переглянути вашому журі? 
 
О так, дітки дуже активно включилися в творчий проект і ми розглянути близько 60-ти робіт. Так як у нашій школі навчаються діти з усього району, то і роботи вийшли дуже цікавими, бо кожна дитина хотіла якнайкраще розказати про своє село про свою родину і про своїх друзів! Та за умовами конкурсу одна школа могла надіслати тільки 10 робіт - саме таку кількість творчого доробку наших учнів ми обрали та надіслали до столиці нашої країни.
А зараз, якщо можна, трішки докладніше про самий конкурс. 
 
Взяти участь в конкурсі було дуже легко. Треба було придумати історію про свій рідний край чи намалювати малюнок . Потім вкласти в папку та надіслати на вказану адресу до зазначеної дати та обов’язково вказати автора та школу в якій він навчається.  Через два місяці творча група, до якої входять не тільки дитячі письменники а і відомі українські люди, визначать 25 найкращих робіт, а потім на початку року їх і оголосять переможцями.
Як ви і ваші учні дізналися про перемогу? 
 
Наприкінці року мені зателефонували з Києва і розповіли, що деякі наші роботи стали переможцями і ми потрапили до 25-ти найкращих з 5000 тисяч претендентів. Було надзвичайно приємно,  адже за умовами конкурсу кожна робота переможець буде екранізована відомим мультиплікатором і увійде до серії мультфільмів «Це наше –це твоє», які уже як рік транслює телеканал «Плюс плюс». 
Саме уже цього року нові серії мультика з’являться в ефірі з 17 березня, так що з нетерпінням будемо чекати і на наші гуцульські  прем’єрні екранізовані історії. Таке щасливе завершення нашої казки, але був ще несподіваний і дуже приємний початок. Після того, як нас повідомили про перемогу, організатори конкурсу на передодні новорічних свят надіслали  нашим школярам ціле море подарунків, а це різне шкільне приладдя: пенали, зошити, блокноти, олівці та фломастери.
Знаю пані Лілія, що ви не тільки щоразу дивуєте наш шкільний світ новими проектами та творчими ідеями, а ще велику увагу приділяєте благодійності та входите до складу скаутської організації «ПЛАСТ». Можете розповісти нам про вашу роботу в цьому напрямку? 
 
Все розпочалось з того, що до нашої школи в 2014 році завітала дуже шанована гостя зі Львова пані Оксана Яблонська, псевдо Яблунька, яка є зі складу керівників всеукраїнської скаутської організації пластунів. Відвідавши чотири школи району саме мені було запропоновано поїздку до Львова для участі у Всеукраїнському крайовому вишколі співу «На крилах пісні». Та головною ціллю поїздки було  ознайомлення з роботою організації та по приїзді додому створення такої ж організації тут у нас на Верховинщині.  Зараз ми активно включились в цей проект і надіюсь, що з Божою допомогою у нас усе вийде.
А що приносить вам ваша робота і які головні завдання та цілі ви ставите перед собою?
Моя професія - це моє стовідсоткове покликання, це не тільки неймовірне задоволення від щоденного спілкування з дітьми, а й велика відповідальність та усвідомлення того, які знання ти повинна дати цим молодим людям в умовах сьогодення. Я не уявляю себе більш ніким, як педагогом, це мій стан душі, моя суть. А головними завданнями для мене є донести до серця кожної дитини знання, досвід і практичні вміння. Виконати дві основні заповіді слова Божого: любити Бога всім своїм серцем і ближнього свого, як самого себе. 
 
 
Ось така вона, Лілія Грималюк, людина з великою душею, світлим розумом та з вірою в серці. Людина, яка не довіряє стереотипам  і завжди готова до особистих здобутків та досягнень, успішних проектів та новаторських ідей.
Олег Гапчук

 

Переглядів - 196
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: