15 квітня – День екологічних знань
15 квітня – День екологічних знань
15-04-2016
Важливо знати

Сьогодні довкілля зазнає численних негативних впливів з боку людства, що створює загрозу для існування самої людини та робить першочерговою необхідність турботи про власну екологічну безпеку. Шлях до високої культури лежить  через екологічну освіту, яка є необхідною складовою екологічного розвитку і мислення людини. Підготовка особистості з високим рівнем екологічних  знань  є одним з пріоритетних напрямків діяльності НПП «Верховинський» . Робота з громадськістю позитивно впливає на екологічний стан довкілля. Спеціалістами парку, серед місцевих жителів, проводяться екологічні бесіди, акції, круглі столи, а також ведеться активна роз’яснювальна робота по збереженню природних багатств нашого краю. 

         Звичайно найбільше уваги  спеціалісти установи, спільно з працівниками навчально-виховних закладів,  приділяють  роботі зі шкільною молоддю. У школах  проводяться конкурси  на природоохоронну та краєзнавчу тематику, еколого-освітні  бесіди, акції, екологічні ігри. В рамках еколо-освітніх заходів проводяться учнівські конкурси на написання наукових робіт: «Краща водойма, озеро, ставок, водоспад», «Фауна і флора Карпатського краю», екологічні заходи: «Птахи нашого краю», «Чисті береги-чистий Черемош».  З метою збереження  чистоти довкілля, у школах   започаткована  екологічна акція «Здай батарейку», яка стартувала у Ільцівській ЗОШ І-ІІІ ст. Передбачається участь школярів району  у екологічній акції «Черемош-2016» по очищенню прибережної смуги та приток річки Черемош від сміття і побутових відходів. Згідно укладеної угоди  у школах створені шкільні природоохоронні науково-дослідні відділення. В процесі  своєї діяльності  сторони  спільно організовують  природоохоронні, екологічні  та  освітньо - виховні  заходи, під час проведення яких  серед  дітей  розповсюджуються  інформаційні листівки, буклети  та брошури на дану тематику.

         Не залишаються поза увагою і дошкільні навчальні заклади, адже екологічне виховання повинно починатися з самого раннього дитинства. Заняття з дітьми проводяться у формі бесід, ігор, перегляді мультфільмів на природоохоронну  тематику  та  екскурсій, зокрема, такі заходи відбулися  у  ДНЗ «Червона шапочка» с. Криворівня, «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів, «Сонечко»  смт. Верховина  та ін. Таким чином формується бачення зв’язку між людиною і оточуючим світом, розвивається у дітей любов до природи і бажання допомагати усьому живому.

         Підвищення рівня екологічної культури  та  інформованості особистості є важливою передумовою успішної діяльності парку. Наше завдання – виховати екологічно свідомих  громадян,  які  будуть  бережливо ставитися  до використання природних багатств, а також активно протидіяти  негативним явищам в цій галузі діяльності людини.

          

 Провідний фахівець з екологічної освіти

Юрій  Ватуйчак  

Переглядів - 131
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: