На Верховинщині заснували літературно-мистецьку премію імені Дмитра Ватаманюка
На Верховинщині заснували літературно-мистецьку премію імені Дмитра Ватаманюка
27-04-2016
Літературна Скриня

Днями, Верховинська районна рада оголосила конкурс на здобуття  районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка. Премія заснована згідно з рішенням Верховинської районної ради 24 грудня 2015 року на першій сесії ради сьомого демократичного скликання. Заснована вона з метою вшанування світлої пам’яті великого патріота і пропагандиста Гуцульщини, голови Всеукраїнського Товариства "Гуцульщина", видавця та упорядника Гуцульського календаря, члена правління обласної організації Спілки журналістів України, багаторічного редактора районної газети "Верховинські вісті", активного громадського діяча Гуцульського краю Дмитра Михайловича Ватаманюка. Премія є найвищою в районі відзнакою в галузі культури щодо збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, історико-культурної скарбниці предків та популяризації автентики Гуцульщини.

   Як повідомили нам у прес-службі райради, премією відзначатимуть народних умільців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, капели музикантів, музичні гурти, колективи художньої самодіяльності, пропагандистів автентичної культури та мистецтва Гуцульщини, авторів книг на гуцульську тематику про історію рідного краю, його видатних людей та легендарних борців за волю України – за вагомий внесок  у збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, розвитку духовних оберегів предківського краю.

   Премія встановлюється у трьох номінаціях: "Матеріальна культура гуцулів", "Духовна культура гуцулів", "Літописання історії Гуцульщини".

   Висунення кандидатів, мистецьких колективів на здобуття премії проводиться постійною комісією районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного відродження та засобів масової інформації, відділами культури і мистецтв та освіти райдержадміністрації, спілкою майстрів народного мистецтва та іншими творчими спілками, дитячою школою мистецтв, громадськими та творчими об’єднаннями й організаціями мистецького та просвітницького спрямування.

   Подання-рекомендація на здобуття премії із зазначенням вагомих заслуг кандидатів, мистецьких колективів щодо збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, виданих книг про історію та етнос Гуцульщини, видатних людей, легендарних історичних постатей Верховинського краю, борців за волю України подається на розгляд комісії з присудження премії. Розгляд подань-рекомендацій та допуск кандидатів, мистецьких колективів до участі у конкурсі на присудження премії (огляд робіт народних умільців, майстрів декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини, аналіз відеоматеріалів про духовну культуру, аналіз книг на гуцульську тематику про історію рідного краю) проводиться до 01 вересня 2016 року.

   Ухвала про визначення лауреатів премії виноситься членами комісії таємним  голосуванням  і  затверджується  розпорядженням  голови районної ради. Особі чи мистецькому колективу, які удостоєні премії, вручається Диплом, Почесний знак лауреата премії та грошова премія в розмірі 10.000 грн. у кожній номінації на день народження Дмитра Ватаманюка 30 вересня 2016 року.               

Переглядів - 110
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: