ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ 2016: ТРАДИЦІЇ, ОБРЯДИ І ПРИКМЕТИ
ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ 2016: ТРАДИЦІЇ, ОБРЯДИ І ПРИКМЕТИ
09-06-2016
Цікаве

Настало Вознесіння Господнє! Це свято відзначається на 40-й день після Пасхи. У 2016 році воно випало на 9 червня. Розглянемо традиції, обряди і прикмети Вознесіння Господнього.

Через 40 днів після Великодня настає Вознесіння Господнє. У 2016 році воно випало на 9 червня і це свято сповнене прикмет, традицій і обрядів.

З назви свята можна зрозуміти, що в цей день Господь підносився на небеса. Сьогодні християни згадують історії Нового Завіту. Після Великодня Господь був 40 днів зі своїми учнями, після чого піднісся на небеса у них на очах.

Свято завжди випадає на четвер. Напередодні Вознесіння Господнього в храмах проходить священний обряд віддання Пасхи. А вже на саме свято в храмах священики здійснюють урочисту літургію. Вознесіння Господнє завершується в п’ятницю, прочитанням молитов і служінням.

Традиції, прикмети та обряди на Вознесіння Господнє:
У цей день поминають близьких людей, які пішли в світ інший. Адже в Вознесіння Господнє відкриваються двері раю і пекла, що дозволяє зустрітися грішникам з праведниками.

Також на Вознесіння Господнє християни печуть “драбинки” – довгасті пироги з начинкою з зеленої цибулі. Даний пиріг є символом 7-ми небес апокаліпсису. Ці пироги після приготування освячуються в церкві, після чого частину їх залишають там же.

Свято досить суворе, протягом дня заборонено працювати і прибирати. Необхідно відпочивати, проводити час з сім’єю.

Вважається, що в Вознесіння Господнє можна просити у Бога все що завгодно і все це збудеться. Але при цьому бажання повинні бути хорошими, не можна щоб вони були пов’язані з грошима. Винятком є лише ті випадки, коли кошти потрібні для лікування хворого.

Є прикмета, яка свідчить, що з моменту настання Вознесіння Господнього починається стабільна тепла погода. Якщо згадати прогноз на літо 2016, то метеорологи якраз прогнозували таку погоду на середину червня.

Дівчата в Вознесіння Господнє вплітали в свої коси березові гілочки. Така прикраса мала протриматися до Трійці і якщо до того моменту вона не зав’яла, то дівчина вийде заміж вже до кінця року. І рівно навпаки, якщо прикраса зав’яла.

І ще невелика жменька прикмет:
Захистити свій будинок від нещасть і бід можна за допомогою свіжознесеного курячого яйця, яке необхідно підвісити над покрівлею житла.
Поганою прикметою буде дощ в Вознесіння Господнє. Така погода може принести неврожай і хвороби для домашньої худоби.
Гарна погода в цей день обіцяє її продовження аж до Святого Михайла.
Якщо на Вознесіння Господнє буде спека, то купальний сезон можна вважати відкритим.

Переглядів - 149
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: