Із Каліфорнії – у Криворівню
Із Каліфорнії – у Криворівню
23-06-2016

Серед гуцулів два роки буде жити і працювати волонтер Корпусу Миру Хесус Сеґов’я
Його гостинно зустріли в Українських Атенах минулого тижня. Криворівнянська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Грушевського уклала угоду із Корпусом Миру США в Україні про співпрацю у рамках проекту «Молодіжний розвиток». Перед приїздом до Криворівні Хесус та ще 73 волонтери проектів «Розвиток громад», «Молодіжний розвиток» і «Викладання англійської мови як іноземної» Корпусу Миру США в Україні урочисто, одягнувшись у вишиванки, прийняли у Києві присягу. Посол США Джеффрі Пайєт, звертаючись до них, сказав: «Ви приїхали в Україну в дуже важливий час… тоді, коли українці дізнаються, як це створити Україну після революції. Тому мені дуже приємно, що уряд США всіляко допомагає Україні». 
За його словами, в Україні тепер перебуває, разом з тими, що прийняли присягу, 150 волонтерів, а ще 100 приїдуть у вересні. 
Корпус Миру працює в 120 країнах, його фінансують американські платники податків. Організація сприяє миру і дружбі між людьми різних національностей і культур – саме з цією метою добровольці Корпусу Миру певний час живуть і працюють між людьми різних національностей і культур. 
В Україні Корпус Миру працює з травня 1992 року – відтоді, як наш колишній Президент Леонід Кравчук і колишній президент США Джордж Буш-старший підписали угоду про співпрацю. З того часу майже три тисячі добровольців жили і працювали в українських громадах, за винятком двох років: коли в Україні розпочалася Революція Гідності, волонтери повернулися додому, а в 2015 знову приїхали в Україну. До речі, це вже 49 заїзд. 
До програми Корпусу Миру в Україні входить насамперед розвиток практичної англійської мови, набуття організаційних і керівних навиків, заохочення до здорового способу життя, профілактика ВІЛ, лідерські тренінги для молоді, семінари з розвитку громад, зміцнення ролі та потенціалу громадських організацій задля демократизації суспільства. 
Добровольці мають право обирати країну, де би хотіли жити і працювати, та з культурою якої знайомитись. Раніше права вибору у них не було. Хесус на запитання, чому саме обрав Україну, відповідає: «Я знаю, що на території вашої країни війна. Тому від імені молоді Сполучених Штатів Америки я хочу допомогти молоді України, насамперед – допомогти зрозуміти себе». 
Після урочистого прийняття присяги волонтери Корпусу Миру поїхали з Києва у різні куточки України. Як каже Олеся Рубаняк, котра разом з Наталією Джелемою від імені Криворівнянської школи їздила до Києва зустрічати Хесуса, було дуже приємно почути зі сцени слова заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея: «Я дуже радий, що один із волонтерів їде у найкрасивіший куточок України – Криворівню», і обіцяв провідати його тут. До речі, на Прикарпаття, окрім Хесуса, приїхало ще кілька добровольців Корпусу Миру. Вони проживатимуть у Коломиї, селищі Солотвин Богородчанського району, Бурштині, троє – в Івано-Франківську.
Вчителі з Гуцульщини були захоплені також тим, що під час прийняття присяги волонтери виконували як Гімн Сполучених Штатів Америки, так і Гімн України. «Це було вражаюче!», – кажуть вони. 
Українську мову Хесус вивчив за три місяці свого перебування у селищі Козелець на Чернігівщині, куди для ознайомлення з Україною він приїхав на початку березня і, проживаючи в одній сім’ї, дванадцять тижнів працював у школі № 3. 
Щодо своєї праці у Криворівні Хесус має багато планів, але каже, що спочатку мусить познайомитись з усіма учнями школи та жителями села. Для цього буде створено у селі клуб, з назвою якого поки що не визначились. Хесус учитиме наших дітей, скажімо, різних, невідомих для нас, американських ігор. І в такій формі, спілкуючись з англомовним юнаком, криворівнянці швидше і легше вивчать іноземну мову. А втілення шкільних програм активно розпочнеться у вересні – з початком навчального року. Хесус ознайомить із навчальним процесом у школах Америки і вивчить наш досвід. Також волонтер спільно з учителями школи повинен написати проект, який би стосувався розвитку і криворівнянської школи, і громади села загалом, на реалізацію якого Криворівня може отримати грандові кошти. 
Наразі Хесус допомагає господарям, у яких проживатиме упродовж двох років, заготовляти сіно: розбиває вали, обертає, громадить; доглядати худобу; рибалить на Чорному Черемоші і знайомиться з сусідами, побутом гуцулів та укладом їхнього життя. А також проводив перші свої заняття з дітьми у літньому оздоровчому таборі. 
Людмила Зузяк

 

Переглядів - 100
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: