Основному Закону України – 20 літ Ювілей Конституції відзначили у Верховині нагородженнями та літературно-мистецьким заходом
Основному Закону України – 20 літ Ювілей Конституції відзначили у Верховині нагородженнями та літературно-мистецьким заходом
08-07-2016
Політика

 Ювілей Конституції відзначили у Верховині нагородженнями та літературно-мистецьким заходом
За доброю традицією святкування ювілею Основного Закону нашої країни розпочали з виконання Державного Гімну, що свого часу, в 1992 році, ухвалила Верховна Рада України. А вже в 1996 році вона прийняла першу Конституцію Незалежної Української держави.
– У людини є дві важливі книги: Біблія і Конституція, згідно яких людина повинна жити, не переступаючи законів, – зазначив у виступі верховинський декан УГКЦ священик Роман Болехівський. – Прикро усвідомлювати те, що навіть сьогодні нас так мало зібралося. Все ж, це показує певне відношення до Конституції. Як ми відносимося, так і живемо! Ми нарікаємо, що в нашій країні беззаконність, що немає чіткого дотримання «букви закону». Фактично, ті, що мали би той Закон берегти, найбільше його порушують: як кажуть, найбільша корупція та несправедливість у наших судах, там, де би мало бути якраз найбільше дотримання Конституції. Тому ми змалечку маємо рости і виховувати наших дітей на дотриманні Основного Закону України. Хочеться побажати, щоб ми дожили до того моменту, коли для нас Біблія та Конституція будуть найголовнішими законами у нашому житті!
Привітальні слова виголосили і очільники району, поклавши квіти до пам’ятника Державності. 
Не обійшлося свято без приємних подарунків. Так, військовий комісар району Ростислав Кочмарський вручив нагрудні знаки «Захисник Вітчизни» Тарасу Маковійчуку, Дмитру Сумаруку, Анатолію Зеленчуку, Василю Пониполяку, Василю Вепруку та Віктору Шлімкевичу, якого ще нагородили державною нагородою – медаллю «Захиснику Вітчизни». 
Грамотами районної ради та райдержадміністрації за мужність та відвагу, проявлені під час виконання патріотичного обов’язку, захисту суверенітету України, вірність військовій присязі та Конституції відзначено учасників АТО: Петра Причину (Верховина), Любомира Атаманюка (Красник), Івана Процюка (Криворівня), Василя Максим’юка (Зелене), Михайла Маротчака (Стебні), Михайла Кознюка (Буковець), Станіслава Кабанюка (Верховина), Юрія Плитчука (Замагора), Михайла Гергелюка (Верхній Ясенів), Євгенія Співака (Яблуниця), Михайла Дроняка (Яблуниця) і Володимира Потяка (Зелене). 
Такі ж грамоти за активну громадянську позицію вручено волонтерам Івану Потяку, Мирославу Джураку, Василю Германюку, директору Красницького БК Світлані Федорчук, кореспонденту районного радіо «Вісті Верховини» Олегу Гапчуку,  
 
сільському голові села Зелене Володимиру Феркаляку, депутату районної ради Юрію Федорчуку, методисту відділу освіти Василю Дідушку, заступнику голови ГО «Патріоти Гуцульщини» Василю Тупилюку, жительці села Яблуниця Марії Яремчук. 
Із нагоди свята також 11-ом багатодітним матерям, Указом Глави держави, присвоєно звання «Мати-героїня».
Потім у концертній програмі виступили дитячі танцювальні колективи, молоді співаки та поети Верховинщини.
 
Іванна Петрусеняк

Переглядів - 202
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: