Камертон нашої людяності – усмішка дитини Героя України
Камертон нашої людяності – усмішка дитини Героя України
11-07-2016
Здоров'я

«Як швидко біжить час... 
Але біль та сум від втрати коханої людини на цій проклятій війні стають лише сильнішими. Кажуть: «время лечит», може, воно й так, але дивлячись в очі вдов, ти розумієш, що, ой, як далеко до одужання...
Єдине, від чого світлішають їхні обличчя – це їхні дітки, які не дають сумувати, які кожного дня нагадують коханого чоловіка і те, що життя продовжується. І цей посил ми хочемо втілити в нашу поїздку до Карпат, на реабілітацію родин загиблих Героїв України». 
Так написали волонтери громадської ініціативи «Діти Героїв України» на своїй сторінці у Facebook, які, власне, й організували у Верховині відпочинок та реабілітацію для семи жінок та 14 дітей, чиї чоловіки і татусі загинули на сході України, один – пропав безвісті. 
Серед цих жінок дві виховують по троє дітей. При чому, третя дитина народилася, коли тато уже загинув, а інший – пропав безвісті. Однак дружина Ольга вірить, що він живий і вже майже два роки чекає його. Вона ні на хвильку не залишає свій телефон: а раптом зателефонує її коханий Сашко. Він навіть не знає, що вона народила йому сина. І малий так схожий на тата, якого знає лише зі світлин. Ольга дізналась про свою вагітність вже після зникнення Олександра безвісті. Він так мріяв про сина! Він так зрадіє та здивується, що їхні дві донечки-красуні Марічка та Олександра вже так підросли і так справно допомагають матусі із маленьким Максимком… 
…У кожної з цих жінок своя життєва історія, хоч і написана однією чорною рукою війни, і в кожної з них свій невимовний біль втрати дорогої людини. Хоч і героїчна, але смерть чоловіка захитала у кожної з них під ногами землю, немає міцного плеча, на яке можна було схилитися у важку хвилину…, словом, немає поряд рідної людини, з якою донедавна усе ділили навпіл. Війна так безжально розшматувала їхнє життя на «до» і «після», що дуже важко зібрати себе, внутрішню, докупи і продовжувати жити, у першу чергу – заради своїх маленьких кровиночок, які усміхаються такими рідними очима і вустами тих, хто вже ніколи не повернеться додому. Саме з метою допомогти таким сім’ям знайти якісь сенси у житті, відчути, що вони не самі, зі своїм болем наодинці, у цьому світі, що Україна вдячна їм за чоловіків-Героїв і відчуває своїм моральним обов’язком допомогти їхнім дітям, і почала працювати на початку 2015 року громадська ініціатива «Діти Героїв України». 
Волонтери допомагають таким сім’ям, як тільки можуть. І оце вперше вирішили провести реабілітацію у Карпатах. Для відпочинку обрали садибу Івана та Ганни Маківничуків, з якими була знайома волонтер Олена Афанасенко. Реабілітація проходила за заздалегідь складеною програмою, яку втілювали у життя художниця і три психологи: для мам, для діток молодшого і старшого віку. Дуже плідною була їхня співпраця із верховинським Центром дитячої та юнацької творчості. Адже мистецтво лікує, загоює душевні рани і дає сили жити після важкої втрати. Під час реабілітації у Карпатах діти весь час малювали, ліпили з пластиліну. А під керівництвом психолога Віти Вайт ця робота мала у собі ще й психотерапевтичну функцію та вчила дітей довіряти світові, долати страхи і бороти агресію. Малювали і мами, разом з Наталією Булаженко та Іриною Срібною вчились петриківському розпису.
Окрім того, у Верховинському центрі дитячої та юнацької творчості діти робили композиції з квітів, грали в ігри, танцювали разом з верховинською малечею. 
 
Цікавими і пізнавальними для діток та їхніх мам були екскурсії до музею гуцульських інструментів імені Романа Кумлика та до музею у садибі Галинки Верховинки, де для всіх знайшлося гуцульське вбрання і чекало щедре пригощання. Як розповіла Олена Афанасенко, «ця екскурсія була подарунком Галинки нашим родинам, за що ми їй щиро дякуємо». 
Нікого не залишив байдужим виступ бандуриста Віктора Пашника, котрий завітав до садиби, де проходили реабілітацію вдови та діти загиблих Героїв України. 
В День Святої Трійці дітки та їхні мами побували на храмовому святі в Ільцях. Цей день був дуже хвилюючим ще й з іншого приводу: світ відзначав День Батька. Як сказала волонтерка, «ми ніяк і нічим не компенсуємо цю втрату діткам, чиї батьки віддали життя у війні за Україну, але хотілось подарувати їм у цей день гарні враження та щасливі посмішки». 
Неймовірним подарунком для особливих гостей Верховинщини був святковий концерт, який у переддень від’їзду організував для них Центр дитячої та юнацької творчості, зокрема Любов Гонташевська. Верховинська малеча танцювала, співала, ставила маленькі театралізовані вистави. У святі брали участь і гості. Два братики, Валера і Русланчик, виконали Сумівський гімн «Вгору прапори», Владик розказав віршик, а також дітки брали участь у різноманітних конкурсах, під час яких отримали у подарунок гуцульські сувеніри. Для родин Героїв наші музиканти грали на цимбалах та інших гуцульських музичних інструментах. Привітати дорогих гостей прийшли й представники органів місцевої влади. А на завершення свята для усіх гостей: діток і їхніх мам працівники Центру дитячої та юнацької творчості спільно із батьками своїх вихованців влаштували пригощання. 
Було так приємно спостерігати, як з’являлися усмішки на обличчях ще таких молодих і красивих від витонченості болем жінок, які так рано і так несподівано для себе стали вдовами. Хоч вони, мабуть, себе такими і не вважають – вони продовжують бути дружинами своїх чоловіків і виховують їхніх дітей гідними українцями. І дуже добре, що є так багато людей, готових щиро і самовіддано їм допомогти у цьому. 
Якщо під час прочитання цієї статті у когось теж з’явилося бажання подарувати хвилини радості сім’ям Героїв України, хоч трішечки кращим зробити життя їхніх діток і дружин, то долучайтесь до благодійної допомоги. Адже реабілітацію пройшли лише сім родин. А в Україні їх, на жаль, так багато! 
 
Реквізити для благодійної допомоги в рамках програми реабілітації родин:
картка Приватбанку
4731 2171 0532 3644, отримувач Смельняк Мілана Вікторівна
 
Автор: Людмила Зуз*як
 

 

Переглядів - 133
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: