На полонині Ґаджина у Чорногорі відбулася Друга Всеукраїнська Проща (фото)
На полонині Ґаджина у Чорногорі відбулася Друга Всеукраїнська Проща (фото)
06-08-2016
Цікаве

6 серпня 2016 року в День пам’яті Боголюбивих страстотерпців, князів-мучеників Бориса і Гліба, відбулася Друга Всеукраїнська дводенна Проща до місця з’явлення Матері Божої  біля Довбушевої криниці на полонині  Ґаджина  у Чорногорі.
Прихожани молилися біля освяченого нововстановленого Хреста (6 серпня 2015 року біля Довбушевої криниці), на місці, де відповідно до історичних фактів, у XIX столітті на даній території пастух Максим побачив видіння  Служби Божої, на якій були присутні  Пресвята Богородиця та Свята Праведна Анна. Дана подія-спогад висвітлена в творах відомого дослідника Гуцульщини Станіслава Вінценза. Відтоді це місце у місцевих жителів вважається священним
Бажаючих взяти участь у цьому духовно-культурному християнському дійстві на святому місці Українських Карпат налічувалося понад 120 осіб.  Та по-особливому радує те, що багато серед дорослих прихожан було дітей.
Священникицерков сіл Криворівня, Бистрець, Бережниця, Зелене та  Замагора відправили Службу Божу,
Вшанувати Матір Божу та Святиню Гуцульщини, до Всеукраїнської прощі долучилися: голова районної державної адміністрації Олег Лютий із колективом,  заступник голови районної ради Іван Маківничук з колективом та депутатським корпусом районної ради, жителі району та гості нашого гуцульського краю.
Зі словами вдячності  до учасників прощі, звернулися: отець Ігор Рибенчук, церкви с. Бережниця прочитавши авторський вірш присвячений даній події; отець церкви  с. Криворівня Іван Рибарук; зав.клубом с. Бистрець Іван Потяк; житель даного села, громадський діяч Володимир Ватуйчак та інші.
У рамках прощі на природному амфітеатрі серед вічнозелених смерічок та дзюрчання джерела  Довбушевої криниці   відчувалася духовно-піднесена атмосфера, переповнена любов'ю до Бога, матері Божої, Ісуса Христа  та по-братньому одне до одного.
Такі прощі дають людям Божу благодать і переосмислювати цінності сьогодення та думки про вічне.

 

 

Переглядів - 95
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: