Творчі пориви Тетянки
Творчі пориви Тетянки
15-08-2016
Літературна Скриня

Навіть у досить юному віці кожна дитина має свою харизму, що відрізняє її від інших однолітків. Одна із таких індивідуальних діток – Тетяна МАКСИМ’ЮК із Криворівні (прис. Березово). Дівчина захоплюється моделюванням, літературою та малюванням.
У 10 років індивідуальність Тані проявляється не тільки в її уподобаннях, але і в її образі: коротка стрижка, капелюх, джинси... Одразу видно, що дівчина – творча особистість, і хто знає, що на цей раз вона придумає у своїй голові. Навіть родичі та знайомі зізнаються, що «Таня не може всидіти на місці, постійно чимось зайнята».  
Одне із захоплень дівчини – написання віршів та казок. Поки що великого доробку Таня ще не має, наразі склала дві казки та декілька віршиків (одну із казок Тетяни пропонуємо й вам прочитати). А почалося все із написання вірша про Україну, і далі «понеслося літературне життя». 
Свої твори Тетяна записує в зошит, а потім мама переписує їх у блокнот, щоб творчі пориви дочки могли прочитати й інші люди. Цього літа дівчина навіть спробувала написати сценарій під назвою «Баба Параска і баба Палажка», а потім із подругою Христиною вдома відтворили написане. 
Та це ще не все, чим час від часу займається Таня. З останніх її вподобань – створення каналу на YouTube. Як це не дивно, та свою сторінку дівчина створила самостійно, без допомоги старших. 
– Я дивилася програму, як створити канал у YouTube, і собі захотіла створити сайт. Тепер там викладаю пісні та мультики, які я зробила і зняла на телефон. Сюжет мультфільмів придумую сама. Потім одною рукою тримаю телефон, а іншою – ляльку. Якщо треба задіяти дві руки, то телефон вміщую на підставку для фломастерів, – розповідає Тетяна. 
Попри такі свої заняття, дівчина відвідує художній клас у Верховинській дитячій школі мистецтв. Любить Таня малювати і вдома – це переважно герої мультфільмів. Паралельно із малювання створює предмети декору для ляльок. У цьому плані в нагоді стають найрізноманітніші предмети: картон, коробки від сірників, навушники, пластмасові контейнери... Ну, а щоб приступити до будь-якого свого заняття, Таня зізнається, що має бути настрій та бажання до тої чи іншої справи.
Іванна Петрусеняк 
Вовк і Півень
Був гарний сонячний день. Півник грав на гітарі та наспівував:
Я веселий півник, живу у лісі,
Не боюсь ні вовка, ні лисиці.
Вовк сидів під деревом і підслухав Півника. Вибігає з-за дерева і каже:
– Не боїшся?  Тоді тебе я з’їм. 
Півник каже:
– Я не смачний. Краще з’їм шматочок хліба.
– А де взяти хліб? Чи він з неба впаде? – каже Вовк.
– Ні. Треба посіяти зерно.
– А це просто? Але де я його візьму?
– Знайди.
Вовк шукав-шукав зерно. І не знайшов. Аж тут іде Півник. Побачив він Вовка і тішиться. 
– Ну, що, знайшов?
– Ще ні, – відповів Вовк.
– Я тобі дам, – сказав Півник і дав Вовкові цілий кошик зерна. 
Вовк, не подякувавши, побіг на город. А Півник сховався за деревом і спостерігає. Сірий скуштував зерна з колосків і каже:
– Оце такий хліб?
А Півник з-за дерева:
– От дурненький. А помолоти на муку?
Змолов Вовк зерно на муку. Спробував муку – і вона йому не сподобалася.
– Піду до Півника, – мовив він.
Приходить до Півника, а той уже чекає його на порозі, ніби знав, що Вовк прийде. Вовк і каже:
– Що це за хліб? Він мені не сподобався.
– Е ні, Вовчику, ще треба замісити тісто, покласти у змащену форму для хліба і засунути в піч.
А звідки я знайду форму?
– У тьоті Лисиці. У неї завжди все є. Лиш дивись, щоб не обдурила, як мене минулої весни.
Прибіг Вовк до Лисички, зайшов у хату. 
– Є в тебе форма для випічки? – питав він.  
– За пічкою, – ледве вимовила Лиска, бо прихворіла і тому не надурила.
Взяв він форму, та ще й Лисицю із собою.
– Відведу тебе до медсестри Ведмедиці.
Привів Лисицю Вовк до медсестри, а сам швиденько побіг додому. Замісив тісто, поклав у форму. Але олією не змастив. От хліб і підгорів. Як зареве від болю, ледь зуба не зламав. Півник з Ведмедицею почули і прибігли. Медсестра полікувала Вовкові зуб. Він подякував. А Півник питає:
– Хліб згорів? Нічого, я тобі дам свій. Доки ти зі своїм хлібом возився, я спік аж 111 буханок. Ось, бери, – сказав Півник і вирушив додому. 
Тетяна Максим’юк
с. Криворівня

 

Переглядів - 114
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: