Повернення мінералки «Верховинська»
Повернення мінералки «Верховинська»
05-09-2016
Здоров'я

Передбачається, що вже у наступному році в селищі випускатимуть мінерально-лікувальну столову воду «Верховинська».

Основою підземних запасів Верховинщини є мінеральні води, на які так багаті надра району. Тут виявлено більш ніж 100 джерел мінеральних вод, більшість з яких, безумовно, мають унікальні лікувальні властивості. На жаль, досліджена з них тільки десята частина, але це вже дає можливість говорити про цілющі властивості мінеральних джерел. Перший, так званий, купелевий заклад у селі Буркут був відкритий ще в позаминулому столітті, за часів Австро-Угорщини. Дослідники стверджують, що мінеральна вода «Буркут» за своїми властивостями нічим не поступається славнозвісній «Боржомі». Не менш унікальним є джерело природно-столової мінеральної води «Верховинська». 

Ще в далекі роки ХХ століття трест «Львівнафторозвідка», при проведені пошуків на вуглеводні, пробурив у Верховині 675,5 м. Та зі свердловини вдарив не нафтовий фонтан, а цілюща мінеральна вода.

Свого часу це джерело використовував колишній завод мінеральних вод «Буркут», а потім – підприємство ТзОВ «Новотех» із Івано-Франківська. Та вже близько двадцяти років його мінеральна вода просто стікає у річку.

Сьогодні водою користуються місцеві жителі. Також до цього джерела йдуть численні туристи, щоб випити склянку води та набрати у пляшки й повезти додому.

Уже не перший рік велися пошуки інвестора, котрий би взявся за розлив та випуск верховинської мінералки. І, нарешті, такі люди знайшлися.

Як каже генеральний директор ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут» Любов Процюк, «майже вирішені всі технічні питання, виготовлена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза та отримано всі дозволи на виконання робіт. Спеціальний дозвіл (ліцензія) ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут» має отримати у жовтні цього року, вартість якої – не з дешевих. Адже є свої процедури та графіки витримання для проведення робіт, навіть, якщо є можливість, то не можемо їх випереджати. Вже є бажаючі вкласти інвестиції у спорудження заводу мінеральних вод.

Сьогодні активно ведуться земляні роботи з прокладання водопроводу, довжина якого – 1875 м, із яких 1,5 км проходить повз центральну дорогу, решта – на присілковій частині селища.

Споруджений водогін з’єднуватиме свердловину та завод, який планують збудувати на присілку Слупійка, де створять, при однозмінному режимі, 50 робочих місць.

На першому етапі вирішили, що потрібно якнайшвидше прокласти водопровід на «життєвій» ділянці, де знаходиться ряд підприємств, декілька десятків приватних будинків із заїздами та вулицями до них, щоби не створювати їм значних незручностей.

Ця ділянка є найважчою, бо доводиться бути обережним через мережі центрального водопроводу та каналізації. Окрім цього, на верхньому півметровому шарі грунту доводиться проходити три нашарування асфальту. Земельні роботи проводить, згідно договору, екскаваторник Дмитро Михайлюк із Верховинського комбінату комунальних підприємств, а прокладання водопроводу здійснює сертифікована фірма з обласного центру ТОВ «Газсервіс-Станіслав».

Вартість виконання робіт із прокладання водопроводу становить 1 млн 720 тис.

Щодо відкриття самого заводу, то ця подія планується на весну наступного року. Звичайно, якщо не виникнуть життєві форс-мажори.

Біля свердловини планується провести благоустрій, упорядкувати територію та збудувати за межами санітарної зони бювети, де споживатимуть воду бажаючі».

Сподіваємося, що найближчим часом Верховина славитиметься не лише як відомий туристичний центр Карпат, а і як місце розливу мінеральної води, яка за своїм складом нічим не поступається добре знаним «Трускавецькій», «Моршинській» чи «Миргородській». На часі варто задуматися про паралельне впровадження лікувально-профілактичних об’єктів із використанням підігрітої «мінералки» у відповідних басейнах.

А чому б і ні? Адже курорт «Миргород» прославився водою, аналогом якої є «Верховинська».

__

Іван Зеленчук

Переглядів - 129
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: