У мирному житті учасникам бойових дій потрібна робота
У мирному житті учасникам бойових дій потрібна робота
15-09-2016
Цікаве

Кожній дорослій людині працездатного віку, для впевненості у завтрашньому дні, потрібно мати роботу і достойну заробітну плату, якої вистачить, щоби, принаймні, прогодувати себе і родину. Після початку бойових дій на Сході, коли наші патріоти йшли захищати Україну, залишаючи не лише рідних та близьких, а й робочі місця, їм обіцяли, що останнє буде захищене, принаймні – це було закріплено на законодавчому рівні. Звільняти їх за «прогули» роботодавцям заборонили. Проте більшості учасників АТО доводиться бути на передовій не місяць-два, а рік і більше. І добре, якщо колишні воїни повертаються на попередні робочі місця, але багато з них до призову в армію не перебували у трудових відносинах. Та напризволяще, звісно, наших героїв не залишають. Тут на допомогу приходить держава.                                                                                                        
      Державна служба зайнятості є однією з тих установ, до якої звертаються демобілізовані учасники АТО після того, як отримають медичну та психологічну допомогу. Так, з початку бойових дій на Сході в районному центрі зайнятості зареєстровано 48 демобілізованих. За минулий час працевлаштувались 7 осіб, у тому числі 1 колишній воїн, за сприяння служби, зайнятості започаткував власний бізнес, отримавши на це одноразову допомогу з Державного Фонду зайнятості. Решта зареєстрованих отримують допомогу із безробіття згідно законодавства.
Полегшать працевлаштування учасників АТО деякі законодавчі зміни. Так, згідно закону №1436-VIII про додаткові гарантії працевлаштування учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, внесені деякі новації. Отже, якщо роботодавець за направленням служби зайнятості працевлаштовує демобілізованого воїна не менш як на 2 роки, то протягом першого року Державний фонд зайнятості повністю компенсуватиме йому виплату Єдиного соціального внеску за такого працівника. Крім того за цією категорією безробітних закріплюється квота 5% на підприємствах, установах та організаціях, де працює понад 20 працівників. Також у бюджет Державного фонду зайнятості закладена програма ваучерів: поранені військовослужбовці, які повернулися із зони АТО і мають обмежені фізичні можливості, за бажанням зможуть отримати від служби зайнятості за місцем проживання сертифікат на 14,5 тисячі гривень, який можуть використати для здобуття фаху навіть у вищих навчальних закладах країни.
В Україні працюють 11 Центрів професійно-технічної освіти, в т. ч. в Івано-Франківську,  де учасники АТО, за бажанням та необхідністю, можуть пройти підготовку, перепідготовку та підвищувати свою кваліфікацію.

У центрі зайнятості визначений працівник, який безпосередньо відповідає за реєстрацію і працевлаштування учасників АТО. Такий індивідуальний підхід до кожного демобілізованого дає змогу поліпшити обслуговування і працевлаштування воїнів, які захищають суверенітет нашої держави.


Василь Федюк

директор районного центру зайнятості 

Переглядів - 95
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: