Діє Центр надання допомоги учасникам АТО
Діє Центр надання допомоги учасникам АТО
15-09-2016
Цікаве

Відбулися перші збори Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції, який у квітні цього року створено при Верховинській районній державній адміністрації. Згідно з Положенням, яке затвердив голова РДА Олег Лютий, Центр повинен взаємодіяти з органами влади, громадськими об`єднаннями, волонтерами, підприємствами, щоби спільно вирішувати питання лікування, реабілітації, соціального захисту та адаптації учасників АТО.
         Керівник Центру Василь Триндохір, який на зборах був головуючим, повідомив, що у нашому районі 127 учасників АТО, 4 загиблі і 1 помер після повернення з війни.
Головний спеціаліст районного військового комісаріату Антоніна Бельмега надала інформацію поіменно про військовослужбовців і демобілізованих, а також про те, що у віці 35 років помер Микола Дмитрович Пантелюк з с. Довгополе.
Не з’ясовано причин і обставин та не знайдено винних у загибелі Миколи Васильовича Ткачука з с. Ільці. Тому напередодні від Центру передано Юридичній сотні, у Київ, всю документацію. Сподіватимемося на відновлення слідства, бо родина загиблого молодого патріота позбавлена підтримки, передбаченої законодавством. Також залишилася без підтримки родина Михайла Васильовича Янушевського, котрий помер у віці 42 роки, після повернення з АТО: мав серйозні поранення, тривалий час лікувався і не отримав посвідчення. Центр має копію довідки від 16 вересня 2015 р. № 7523 з військової частини м. Сєвєродонецьк про безпосередню участь старшого лейтенанта В. М. Янушевського в антитерористичній операції і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. 4 липня допомогли родичам звернутися до обласного військового комісаріату, бо саме там замінюють довідку на посвідчення учасника бойових дій і видають документи родині про їх законні права. Попередня інформа-ція підтверджує, що ця процедура буде тривалою, а, можливо, треба супроводжу-вати й судовий процес, щоби відновити справедливість.
Був поранений також Юрій Юрійович Плитчук із Замагори. Маємо копію довідки від 11 травня 2016 р. про акт огляду МСЕК № 589 та підтвердження часткової втрати працездатності, пов’язаної із захистом Батьківщини. З часом маємо довести необхідну документацію до ладу й супроводжуємо позов, на погляд Центру – безпідставний, з намаганням стягнути кредитну заборгованість з родини. Пам’ятаємо загиблих Віталія Юрійовича Савіцького, Василя Андрійовича Шлімкевича, Дмитра Вікторовича Пацино, Богдана Васильовича Шлемкевича. Ще 6 воїнів поранено, поінформовані про 5 добровольців з нашого району та 70 демобілізованих. 115 верховинців вже отримали статус учасника бойових дій.
Важливим стає завчасно повідомляти наших фронтовиків, що з поверненням до мирного життя якнайшвидше потрібно не тільки стати на облік у військовому комісаріаті, а першочергово зареєструватися в управлінні соціального захисту й надати можливість зробити копії документів у нашому Центрі, отримати інформацію про встановлені законодавством права та повідомити про всі проблеми чи негаразди. Центр не замінить відповідних установ, але контролюватиме кожне звернення нашого захисника, допоможе його оформити і передати за належністю.
30 воїнів зареєстровано у центрі зайнятості, лише 6 працевлаштовано. Заслуговує широкого інформування керівників підприємств недавня законодавча ініціатива про звільнення їх від сплати єдиного соціального внеску, в розмірі 22 відсотки від зарплати, на два роки з дня прийняття учасника АТО на роботу за направленням центру зайнятості. Повідомляємо керівників підприємств, бюджетних організацій про те, що статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» передбачено надання учасникам бойових дій додаткової  відпустки, із збереженням заробітної плати,  тривалістю 14 календарних днів на рік. Отримати санаторно-курортне лікування виявили бажання 22 фронтовики, надано 2 путівки, реабілітацію за межами району пройшли 3 бійці. Місцева та обласна влада надала 99 грошових допомог. Від 3 фронтовиків прийнято належний пакет документів для надання допомоги в капітальному ремонті житла. 36 заяв подано про бажання отримати земельні ділянки, а надано лише чотирьом.
Від завідувача сектору землеустрою та ринку земель Миколи Івановича Янушевського на наступне засідання очікуємо детального аналізу про всі стадії розгляду звернень щодо надання земельних ділянок. Знаємо прикрий випадок, коли орендована земля захаращена, недоглянута, а користувач намагається, взамін згоди на вилучення частини землі, домогтися компенсації: мовляв, обгородіть мою земе-льку, а це може коштувати й 30 тисяч гривень. А Закон передбачає надання учасни-кам АТО землі безплатно. Центр не дає політичних оцінок, але намагатиметься обмежувати обман наших воїнів. Аби супроводжувати надання земельних ділянок, маємо навчитися всіх процедур і етапів, хоч якими би складними вони не виявлялися.
Три сім’ї воїнів цього року мали можливість тиждень відпочити з дітьми в колишній президентській резиденції «Синьогора» у селі Гута Богородчанського району. Налагоджено співпрацю з «Товариством бойових побратимів Гуцульщини», «Творчою Криївкою», підтримали створення творчого адаптаційного центру «Дзеркало», контактуємо з усіма організаціями, які мають стосунок до потреб воїнів чи їх родин. Відвідали нас і працівники державної служби надання безплатної правової допомоги. Особлива підтримка – від депутата районної ради Ольги Соломійчук: наш Центр працює у Верховині, вул. Жа-б’євська, 48,  у приміщенні районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, директором якого є Ольга Василівна. Ми забезпечені канцелярським приладдям, комп’ютером, інтернетом та всім іншим, що необхідне у першу чергу. Ольга Василівна допомагає порадами й настановами, як керівник і волонтер безпосередньо переймається вирішенням проблемних для воїнів та їхніх сімей питань. Національна поліція України поінформувала, що не тільки прийнято до розгляду її депутатське звернення, а й Слідче управління Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області проводить досудове кримінальне провадження з приводу незаконних дій щодо відчуження земельної ділянки в селі Бистрець службовими особами сільської ради, ДЗК й управлінням держкомзему. Бо земельку відчужили і майстерно присвоїли, а хата воїна Василя Івановича Кітлярука ніби не на землі.
Лікар-терапевт Людмила Володимирівна Степанченко запевнила, що для стаціонарного перебування учасників бойових дій колектив центральної районної лікарні знаходить можливість виконати статтю 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і безплатно надавати ліки. А от при амбулаторному лікуванні виникають колізії, бо в районі не проводиться попередня або невідкладна оплата ліків для воїнів АТО, які би вони могли отримувати в аптеках безкоштовно. З цим питанням треба працювати.
Для учасників бойових дій є знижки в оплаті за скраплений газ, електроенергію, їм передбачено безплатний проїзд пасажирським транспортом. Держава надає окремі щорічні й щомісячні виплати допомог. Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Валерій Володимирович Стецик зазначив,  що в управлінні праці та соціального захисту добре знають й чітко виконують цей закон.
Центр допомоги учасникам АТО ретельно співпрацює з райдержадміністрацією, зокрема – сектором мобілізаційної роботи, маємо сприяння й військового комісаріату. Труднощі виникають, але наполеглива праця й інколи надзусилля дозволяють домогтися необхідного та належного воїнам АТО згідно закону.
 
Галина Лабудяк
головний спеціаліст відділу соціальної роботи Верховинського РЦ СССДМ

Переглядів - 152
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: