З трьохденним робочим візитом на Верховинщині перебувала делегація організації Союзу українців Румунії
З трьохденним робочим візитом на Верховинщині перебувала делегація організації Союзу українців Румунії
20-09-2016
Цікаве

Із 16 по 18 вересня, Верховинський район з робочою поїздкою відвідала делегація організації Союзу українців Румунії, яку очолив Микола-Мирослав Петрецький.
Голова районної державної адміністрації Олег Лютий та голова організації Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький задля налагодження тісних взаємовідносин у науково-технічній, гуманітарно-культурній та освітянській сферах між Україною та Румунією зустрілися із головою обласної державної адміністрації Олегом Гончаруком для укладення обопільної угоди.
Участь у заході також взяли заступники голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк та Ігор Пасічняк, заступник голови обласної ради Сергій Басараб.
В ході спілкування з гостями, Олег Романович висловив слова подяки організації Союзу українців Румунії за допомогу у лікуванні поранених учасників АТО, адже українська діаспора в Румунії упродовж тривалого часу надавала вагому підтримку та допомогу у нелегкий для України час.
«Партнерські відносини та взаєморозуміння завжди були особливістю співпраці Прикарпаття та Союзу українців Румунії, - підкреслив Олег Гончарук. – Тож сподіваємося, що співробітництво триватиме й надалі та охоплюватиме все більше сфер діяльності».
В свою чергу, Микола-Мирослав Петрецький зазначив, що їхня організація завжди захищатиме права українців та підтримуватиме ініціативи, які сприятимуть поглибленню співробітництва між українцями та діаспорою в Румунії.
Під час розмови також йшлося про передумови відкриття пункту перетину між Івано-Франківщиною та повітом Марамуреш і відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у найчисельнішій громаді української діаспори в Румунії.
Після, делегація організації Союзу українців Румунії відвідала Верховинський район. Окрім вищезазначених питань, учасники делегації цікавились і питанням економіки району, інфраструктури, розвитком туризму, інвестицій та інше. З їх слів, незабутнім враженням для них залишиться перебування в музеї гуцу́льського по́буту, етногра́фії та музи́чних інструме́нтів Романа Кумлика, екскурсоводом якого є дочка гуцульського віртуоза - Наталія Гузак, що продовжує справу батька.
 
Відділ з питань гуманітарної політики та
інформаційно-аналітичної роботи
апарату райдержадміністрації

Переглядів - 125
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: