Якщо не вистачає йоду
Якщо не вистачає йоду
23-09-2013
Здоров'я

    У Верховинській ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ст. лікарі-ендокринологи обласної дитячої лікарні провели медичний огляд дітей та дорослих. Очолила групу медиків Наталія Чорна – завідувач ендокринологічним відділенням дитячої обласної лікарні, головний позаштатний спеціаліст управління департаменту охорони здоров’я. Крім ендокринологів, у школі в цей час працювали два психологи. З обласними ескулапами дітей оглядали й наші лікарі – Тетяна Федорук, ендокринолог та Уляна Остафійчук, педіатр.
     Оскільки в нашому регіоні відчутний йододефіцит, то такі планові виїзні огляди проводять кожні п’ять років. Варто зауважити, що зоб, це ще, так би мовити, найменше зло. Від нестачі йоду можуть бути й затримки розумового, фізичного чи статевого розвитку.
     Під часу медогляду оглянули 420 дітей. Двадцять із них, тобто 5%, потребують стаціонарного лікування в обласній дитячій лікарні. До речі, Наталія Володимирівна не радить використовувати такий популярний антиструмін, бо в одній таблетці завелика доза йоду для дитини.
     Як зазначила Наталія Володимирівна, найбільше захворювань щитовидної залози  було на початку 90-х років минулого століття. Зараз кількість зобів значно зменшилася, але все ж через йододефіцит виникають інші, деколи серйозніші, проблеми зі здоров’ям.
     Н.Чорна радить для профілактики захворювання  щитовидної залози вживати йодовану сіль, яку зберігають у закритій посудині, щоб вона не вивітрювалася і щоб на неї не потрапляло сонячне проміння. Також лікар застерегла, що ні в якому разі не можна використовувати йод для зовнішнього застосування для лікування дитини: жодної краплі, тим більше протипоказані такі популярні йодові решітки. 

Ярослава Поп'юк

Переглядів - 197
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: