Відбулась нарада керівників закладів освіти
Відбулась нарада керівників закладів освіти
03-11-2016
Наука

 Голова районної ради Іван Шкіндюк 02 листопада 2016 року взяв участь у нараді директорів загальноосвітніїх шкіл району, яка проведена спільно  з постійною комісією районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного розвитку та засобів масової інформації (О. Чубатько).

На нараді розглянуто  основні завдання та перспективи розвитку освіти  району на 2016 – 2017 навчальний рік.

Керівники загальноосвітніх закладів охоче задавали питання, ділилися тими проблемами, що найбільше хвилюють  і обговорювали шляхи їх подолання. Зокрема, найбільш цікавились фінансуванням  закладів освіти       (незабезпеченість асигнувань на виплату заробітної плати та недостатнє фінансування на матерільно-технічне  та господарське утримання закладів).

 

Іван Юрійович зазначив, що в Україні відбувається процес децентралізації влади. Реформа децентралізації вносить ключові зміни в освіті, зокрема,в частині забезпечення фінансування.

Міністерство фінансів України в проекті держбюджету на 2017 рік пропонує новацію: за рахунок освітньої субвенції фінансувати не всю зарплату, а  лише педагогічних працівників закладів освіти. 

 

Таким чином, з 2017 року 25% працівників у загальноосвітніх закладах, що забезпечують навчальний процес, органи місцевого самоврядування повинні будуть фінансувати за власний рахунок. І це - значні кошти.  Не слід забувати, що сьогодні всі видатки (зарплата, комунальні послуги та енергоносії, повне утримання) у галузі дошкільної та позашкільної освіти повністю фінансуються за власні кошти місцевих бюджетів. І додаткового навантаження по загальній середній освіті більшість місцевих бюджетів не витримає.

Члени постійної комісії районної ради  та всі присутні директори шкіл вирішили, що для забезпечення загальної середньої освіти і рівного доступу дітей нашого району до якісної освіти. Потрібно ініціювати  перед Кабінетом Міністрів України питання щодо розроблення Постанови по розвитку гірських населених пунктів в  Україні, де повинно бути відображене збільшення  розміру освітньої субвенції на 2017 рік з урахуванням специфіки нашого гірського району (кліматичних умов, продовження опалення шкільних приміщень через різкі коливання температури вранці  і вночі, розміщення окремих шкіл, до яких майже відсутнє транспортне сполучення та значно більші витрати пального для автобусів і необхідність частіших ремонтів через вкрай незадовільний стан доріг, недостатність обсягу районного бюджету і інші складові) за рахунок введення додаткового коефіцієнту для гірських районів при розподілі освітньої субвенції.

джерело:http://verhovyna-rada.at.ua

Переглядів - 160
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: