Гайда на джиу-джитсу! У Верховині віднедавна діє відділення спортивного клубу «Тигр»
Гайда на джиу-джитсу! У Верховині віднедавна діє відділення спортивного клубу «Тигр»
05-11-2016
Спорт

Секція навчатиме верховинців бразильського бойового мистецтва джиу-джитсу. Керівником та інструктором «Тигру» є Віталій СТАСІВ  (на фото) – власник синього поясу ІІ к’ю Бушинкан джиу-джитсу, синього поясу бразильського джиу-джитсу.  Як створювали «Тигр»  на Верховинщині, які плани  на майбутнє, чого очікувати дітям – про це і не тільки ми дізналися у пана Віталія. 
-За розміром Верховина – це невелике містечко, де всі одні одних знають. Як так вийшло, що спортивний клуб «Тигр» прийняв рішення відкрити тут своє відділення? 
– У нашому клубі «Тигр» є туристичний відділ, який займається походами, екскурсіями, організацією туристичних поїздок... Ми неодноразово приїжджали відпочивати на Верховинщину і спілкувалися з місцевими жителями, які розпитували про діяльність нашого клубу та висловлювали сподівання, що дуже хотіли б, щоб і в їхньому районі була секція джиу-джитсу.
У нас були плани з розширення районних відділень, але не думали, що, перш за все, відкриємо секцію у Верховині. Думки були ближче до Івано-Франківська. Але так склалося, що все вийшло саме тут, у Карпатах.
Ця ідея зароджувалася близько року. У вересні 2015 року я прийняв рішення відкрити відділення у Верховині. Приблизно півроку знадобилося для визначення з місцем. Навесні підписали договір про приміщення. І тепер проводимо повноцінні тренування.
– Чи не боявся «Тигр» у маленькому містечку відкривати відділення? Чи справдилися ваші побоювання та надії? 
– Чесно кажучи, з одної сторони було цікаво. А з іншої – ми запитували себе: яка буде реакція людей на наші тренування, як батьки реагуватимуть на секцію, як проходитиме сам процес тренування? Але ми не сумнівалися, що все вийде, бо вже шість років працюємо з дітками. В Івано-Франківську в нас займаються 400 дітей, а це вже великий досвід. 
Перед тим, як прийняли рішення відкрити клуб у Верховині, ми вже були впевнені на 90%, що тут працюватиме повноцінне відділення (це була наша мета). Але ми не очікували на такий ажіотаж, що так швидко, за місяць, наберуться повноцінні групи. І це рекорд з усіх наших відділень, а їх у обласному центрі – п’ять.
Коли розпочали працювати на Верховинщині, найбільше вразило питання уваги та концентрації дітей. Для них ці речі дуже легко даються, у порівнянні з дітьми, які тренуються в Івано-Франківську. Тут діти дуже уважні, чітко слухають, легко освоюють знання та з великим бажанням приходять на тренування. Вони наперед запитують: «А що буде завтра, коли будуть змагання?».
У планах – повноцінний робочий тиждень. Думаю, зовсім скоро це буде, оскільки є наплив дітей. Заплановано, що працюватиме ще один інструктор, будуть дорослі групи, групи самозахисту. 
– Скільки верховинців освоюють ази джиу-джитсу?
– Бойове мистецтво джиу-джитсу зараз дуже популярне у світі. Це – самозахист і спорт. Наразі, у верховинській філії працюють три повноцінні дитячі групи: віком від 3-х до 6-ти років, від 7-ми до 9-ти і від 10-ти до 15 років. Тренуються 50 дітей, а, отже, всі три групи наповнені. Тренування проходять тричі на тиждень. Складається тренування із «розігріву», розминки, основної частини тренування і «заминки». Поки що діти проходять базовий курс навчання: вчаться страхуватися, готують своє тіло до подальшого навчання боротьби у партері.
Також десять дітей записані на чергу. Навесні у нас пройде другий набір, а з вересня почнуться тренування. 
– Чи обов’язково дітям уже тепер відвідувати тренування у кімоно?
– Перші місяці кімоно необов’язково мати. Дитина може тренуватися у зручному для неї одязі. Потім, коли батьки і діти визначаться – чи дійсно хоче дитина й надалі продовжувати займатися джиу-джитсу, мусять придбати кімоно. Це для того, щоб надалі поглиблено й професійно освоювати майстерність. 
– Я так думаю, що вже тепер ваші підопічні запитують чи проводитимуться у клубі змагання. Що ж їх очікує в майбутньому?
– Питання змагань у нас актуальне. Їх ми проводимо протягом року – як районні, обласні, регіональні, всеукраїнські, так і міжнародні чемпіонати. Все це чекає і на спортсменів з Верховинської філії. Найближчий турнір плануємо провести у листопаді. Це буде перший відкритий районний чемпіонат «Верховина Open». 
Чемпіонати проводитимуться регулярно. Формуватимуться різні командні склади. Це будуть і новачки (боротимуться на регіональних чемпіонатах), і міжпрофесійні спортсмени, яким даватиметься джиу-джитсу дуже добре, і вони успішно входитимуть у склад збірної всеукраїнського і міжнародного рівня. 
Дуже скоро у нас будуть професіонали, чемпіони. Я вже бачу дітей, які проявляють високі здібності. Якщо вони й надалі так тренуватимуться і займатимуться, то з них вийдуть хороші спортсмени. 
Джиу-джитсу твердить, що слабкі можуть перемогти сильнішого, і в цьому плані воно підходить для різних категорій дітей – як менші й худі, так і важчі, можуть знайти себе у цій боротьбі.
– Малих діток на тренування приводять батьки. Які їхні відгуки щодо східного мистецтва?
– Досить хороші. Батьки зауважують, що діти зацікавлюються джиу-джитсу (це нормально для початку). Матері й батьки  розповідають, що діти читають про східне мистецтво в інтернеті, займаються вдома спортом, показують, які прийоми вивчили, які вони сильні (біцепси, прес, животик). До речі, дітвора починає вчити своїх менших братиків і сестричок джиу-джитсу, проводять сімейні тренування. Підтверджує їхні слова відвідуваність, яка майже стовідсоткова.
Основна наша ціль – не навчити дітей майстерності джиу-джитсу, а за допомогою цього виду мистецтв виховувати їх; впливати, поки вони ще маленькі; направляти їхню енергію у правильне русло, щоб вони освоїли ті цінності, які стануть їм у пригоді у майбутньому житті: здоровий спосіб життя, дисципліна, повага, честь, гідність...
Іванна Петрусеняк/Олег Гапчук

 

Переглядів - 134
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: