Маріїні гобелени
Маріїні гобелени
08-11-2016

Ткані вироби Марії БОРТЕЙЧУК із Кривополя, перш за все, нагадують картини
Зовсім інший напрям ткацтва, у вигляді гобеленів, у Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини демонструє студентка Марія. Дівчина четвертий рік освоює ази цього ремесла в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ЛНАН. Зовсім недавно першим місцем Марієні гобелени відзначило журі конкурсу-виставки Осередку народних майстрів Верховинщини. Тягу до гобеленів Марії привила бабуся Ганна Василівна, яка ткала килими.
Свого роду «стінний килим» Марія Бортейчук виготовляє із шерстяних ниток, які тче вручну методом перехресного переплітання. Та перш, ніж приступити до основної роботи – ткацтва, майстриня на папері робить заготовку майбутньої роботи. Після цього паперовий ескіз та основу роботи прикріплює до дерев’яної рамки. І вже після цього процесу розпочинається робота над композицією. 
 
В гобеленах Марія використовує геометричний орнамент. Та є роботи, в яких зображені образи птахів, ангели і, навіть, така собі міні-композиція природи. Щоб надати певного образу гобелену, майстриня тче роботи як пласкої, так і опуклої форми. За таку деталь виробу відповідають, перш за все, нитки, оскільки на ринку пропонують широкий їх асортимент, будь-якої форми. Також форма гобелену залежить і від задуму автора. Як приклад, у роботі «Квітка місяця» майстриня використала два типи техніки, а також зробила виріб сумішшю опуклої та пласкої форми.  
Найскладніше поки що майстрині дається техніка «штрихування», оскільки при її виконанні йде швидкий перехід із кольору в колір. Перша робота в цій техніці пройшла на «ура», і дівчина зізнається, що готова приступати до інших гобеленів у цій техніці. 
Щоб виткати дійсно якісний гобелен, потрібно весь час слідкувати, щоб краї роботи виходили рівними, до міліметра. Впливає на цей факт і саме оформлення країв гобелену. Марія уточнює, що важливо, знявши роботу із рамок, випрасувати її, щоб стала рівною і отримала форму. Не менш важливу роль у цьому відіграє те, з яким настроєм приступати до ткання гобелену.
___
Іванна Петрусеняк
 

 

Переглядів - 1
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: