На творчій кухні медійників
На творчій кухні медійників
09-11-2016
Цікаве

Колектив шкільної газети «Учнівське перо» з с. Черемошна побував у гостях у редакціях газети «Верховинські вісті» та радіо «Вісті Верховини».
Із питанням: «Як створюєть ся газета?» завітали у нашу редакцію школярі Черемошнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Уже кілька років вони видають шкільну газету «Учнівське перо». Керує творчим процесом учениця 10 класу Вікторія Киселиця під супроводом педагога Оксани Мороз. І ще дев’ять учнів працюють над пошуком та написанням матеріалів.
Екскурс у робочий процес «Верховинських вістей» провів редактор газети Дмитро Кіращук. Поспілкувалися учні і з відповідальним секретарем Романом Климом, який розповів найперші кроки: від написання матеріалу, його вичитки, коректури тощо. Далі відбувається процес макетування сторінок, комп’ютерна верстка газети і дизайн, препрес підготовка...  На пам’ять про зустріч подарував журнал «Гуцульський калєндар», упорядником якого він є. 
А на радіо «Вісті Верховини» кореспонденти Ігор Скоматчук та Олег Гапчук розповіли про те, як готують радіоефір, роз’яснили деякі технічні нюанси, школярі спробували себе в ролі ведучих. 
Із великим захопленням молоді працівники пера побували в кабінеті редактора та навіть спробували себе у ролі керівника, посидівши у кріслі Дмитра Дмитровича та зробивши фото на пам’ять. Редактор продемонстрував учням підшивки перших випусків районної газети («Радянська Гуцульщина», «Світанок» та «Верховинські вісті») (на фото). Дмитро Кіращук розповів молоді, як відбувалосянародження теперішньої назви газети, про свого попередника світлої пам’яті Дмитра Ватаманюка. 
 
Загалом, протягом усієї екскурсійної програми жваво відбувався взаємний діалог. Учні цікавилися, як відбувається процес планування номерів; комп’ютерна верстка; чи завжди думка редактора та автора статті співпадає; чи бувають творчі розбіжності та подібне. Роз’яснили питання, що робити, коли матеріал не «влізає» або виникають «дірки»... Разом із тим, «Учнівському перу» дали поради щодо розширення своєї аудиторії, які теми слід піднімати на обговорення, як покращити дизайн шкільної газети.
Іванна Петрусеняк
 

Переглядів - 179
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: