Змішались в купу авта й люди
Змішались в купу авта й люди
09-11-2016
Здоров'я

Базар під Ґлифою у Верховині набув неконтрольованого стихійного торфовиська
Заважаючи транспорту, пішоходам, підприємці здійснюють продаж найрізноманітнішого краму обабіч дороги, неподалік сільськогосподарського ринку під Ґлифою. Вони заполонили тротуар, узбіччя, виставляють товар і на проїжджу частину дороги. Така стихійна торгівля стала постійним ризиком для людей, адже, у годину пік, тут не те, що проїхати, а пройти досить складно.
Продавці, а торгують тут переважно приїжджі підприємці, розкладають свою продукцію і не втомлюються припрошувати покупців. Поміж вживаним одягом можна знайти і різну побутову техніку, електроінструменти, побутову хімію, канцелярські товари, продукти харчування, городину…
Тут суцільна штовханина: хтось поспішає на ринок, доганяє транспорт, прицінюється до товару, стоячи вже посеред дороги. Намагаючись оминути калюжі, потрібно бути дуже пильним, щоб не «залізти» на розставлений крам, чи зіштовхнутися з кимось, а найголовніше – не потрапити під колеса автомобілів, які, через стовпотворіння, змушені їхати зустрічною смугою. Доки маневруєш між цим усім, як зненацька тобі у спину сигналить рейсовий автобус.
Буквально цікавлюся у жіночки років шістдесяти, чому продає свою продукцію з дороги? Зізнається, що торгувати так вигідніше, бо наплив людей тут більший, адже вони прямують на ринок під Ґлифу і дорогою скоріше звертають увагу на запропонований товар. Можна швидше і більше продати. Зітхає, що якби не приторговувала з асфальту, не прожила б на пенсію.
Заступник селищного голови Оксана Чубатько каже, що ця стихійна торгівля на вулиці Гуцульського Повстання (під Ґлифою), у базарні дні – четвер та суботу, стає потенційно небезпечною для людей. Як не дивно, але торгівці «на асфальті» розкладають свій товар неподалік сільськогосподарського ринку, де є достатньо місця, аби всі там розмістилися.
– Люди думають, якщо поставлять продукцію на тротуарі, чи дорозі, її одразу куплять, – каже Оксана Степанівна. – Тому явище стихійної торгівлі і заполонило прилеглі території до ринку, узбіччя. Така торгівля часто блокує рух транспорту. Для усунення «корків» іноді навіть доводиться викликати правоохоронців, які намагаються навести лад із «стихійниками», але як тільки патруль поїхав, торговці знову стають на, так звані, свої місця. Хтось, може, сказати, що проблему створює те, що ринок не здатен умістити всю кількість продавців. На ринку сьогодні є три зони для торгівлі: сільськогосподарською продукцією, ужитковими речами та птицею, поросятами, худобою. У завідувача ринку Івана Петрука є розроблений план та схема, згідно якого він може розмістити на промисловій, продовольчій та тваринницькій зонах усіх торговців. 
Але, зрозуміло, що від цього відмовляються самі підприємці, бо, мовляв, на центральній вулиці легше знайти покупця. Важелів впливу на суб’єктів, які здійснюють стихійну торгівлю, селищна рада як таких немає, тому рейди відповідних комісій є малоефективними, горе-торгівельники стоять на проїжджій частині. Тому прямими обов’язками усунути це лихо мали би правоохоронці, котрі мають дбати про безпечний рух транспорту та пішоходів.
 
Селищна рад кілька разів намагалася навести лад із хаотичною торгівлею на дорозі. Та попередження, протоколи та штрафи, складені на порушників, майже не діють. Торговці не бажають залишати улюблені «точки» розташування, від них можна почути: «Ми тут стоїмо десять років, і ще стільки простоїмо, ви нам нічого не зробите!».
– Ще у 2014 році зверталися до правоохоронців, – каже Оксана Чубатько, – із проханням обстежити дану ділянку і прийняти відповідні заходи, оскільки торгівля на проїжджій частині дороги створює небезпечну ситуацію. Також це питання розглядалося на нараді, спільно із заступником голови райдержадміністрації та начальником відділення поліції. Прийнято рішення, що вирішенню проблем «асфальтної» торгівлі зможе посприяти встановлення відповідних дорожніх обмежувальних знаків «Стоянка заборонена», котрі стосуватимуться саме базарних днів –  четверга і суботи. На черговій сесії буде розглянуто відповідне рішення і селищна рада готова профінансувати виготовлення і встановлення відповідних знаків.
Поки роздумують, як впорядкувати чи унеможливити це неподобство, можна констатувати – стихійна торгівля у цій боротьбі наразі перемагає.
__
Іван Зеленчук.
 

Переглядів - 185
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: