Політика:Треба об’єднатися, щоб зберегти район!
Політика:Треба об’єднатися, щоб зберегти район!
09-11-2016
Політика

Треба об’єднатися, щоб зберегти район
Днями відбулася прес-конференція у районній раді. На запитання журналістів Дмитра Кіращука, Іванни Петрусеняк та Олега Гапчука відповідав голова райради Іван Шкіндюк.
-У листопаді виповнюється рік, як вас обрано головою районної ради.  Що вдалося зробити за цей час?
– Ми прийняли ряд програм, які втілили в життя. Серед них – допомога всім воїнам АТО: як фінансово, так і забезпечити їх дровами. За підтримки районної ради відкрито садочок у селі Голошино. Надається фінансова допомога в будівництві садків у Верхньому Ясенові, Кривополі та Пробійнівці, ведеться будівництво школи у Верховині. У райцентрі відремонтовано Молодіжний центр, який стане місцем дозвілля молоді, а на другому поверсі розміститься кабінет відпочинку для бійців АТО.
Провели фестивалі: «Полонинське літо» та кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків: стежками фільму «Анничка», відновили свято працівників лісової галузі. Все робиться, щоб популяризувати район, наші звичаї і традиції.
Провів ряд зустрічей з високопосадовцями у Києві. Обіцяють нам допомогу і підтримку в питаннях ремонту доріг та вирішенні проблем гірського району. Ми знайшли однодумців в особі голови Верховної Ради Андрія Парубія, народних депутатів Анатолія Матвієнка, Миколи Княжицького, міністрів Володимира Омеляна, Лілії Гриневич, Уляни Супрун та інших. Усі вони знайомі з нашими проблемами і обіцяють дієву допомогу. 
Більш детально про всю роботу за рік буде у звіті голови районної ради, який до кінця 2016 року буде оприлюднений.
-Ситуація з виплатою зарплат працівникам бюджетної сфери вкрай критична. Як вийти з цієї ситуації? Як завершити цей рік без боргів, особливо в закладах охорони здоров’я району?
– Нам вдалося організувати зустріч із заступником міністра фінансів Сергієм Марченком, заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм і головою франції «Самопоміч» Олегом Березюком. Вони підтримують нас у позиції, що гірському населенню потрібне додаткове фінансування. Обговоривши це питання, ми дійшли до висновку, що насамперед Верховна Рада має прийняти Програму розвитку гірських районів. Також для вирішення цього питання домовилися, що 8 листопада відбудеться Карпатський Форум народовладдя, який делегує представників гірських районів України для зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Надіємось, що будуть прийняті відповідні постанови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про підтримку гірських районів.
Ми розуміємо, що самостійно район зможе вижити років так за 15-20, коли у нас запрацюють виробництва, розвиватиметься туристична галузь та будуть нормальні дороги. Бюджет формується за формульним розрахунком і не враховує особливостей нелегкого життя в горах, його географічну і демографічну специфіку. Тому повинен бути введений спеціальний коефіцієнт для гірських територій. Адже людина не винна, що вона живе в горах, а не в місті. Конституція України гарантує надання всім громадянам однакових послуг. І вже була розмова з в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, що до кінця року зарплату медичним працівникам повністю буде виплачено. Для цього виділять додаткову стабілізаційну дотацію. А із виплатою зарплат апарату окремих сільських рад є проблема.
– Які перспективи створення у районі нових робочих місць?
– Зараз для ведення бізнесу нормальні умови, бо сказати, що українська модель оподаткування дуже складна чи знищує бізнес – не можна. У нас нормальна модель з єдиного податку. А з 1 січня 2016 року ще й знизили єдиний соціальний внесок до 22 відсотків.
Біда в тому, що в нас не працює фінансово-банківська система. А щоб розвивався бізнес, потрібен старт. І людині під 30-40% взяти великий кредит – це банкрутство. А стартувати з малою сумою – це фальстарт. Ось де найбільша проблема.   
Сьогодні акцент зроблений більше на соціальну сферу, а не на виробництво. Ми повинні розвивати економіку, створювати нові робочі місця за рахунок створення нових підприємств. 
Напевне, на рівні держави потрібно створити програму підтримки регіонів для розвитку. Наприклад, ми багаті на ліс, але наша проблема в тому, що його вивозять як сировину. А якби ми створили меблеві заводи чи виготовляли різні сувеніри, то з’явилися б робочі місця.
Наразі ми ведемо переговори з різними іноземними та вітчизняними інвесторами щодо можливого створення молоко- і м’ясопереробних підприємств та розвитку туристичної сфери. Але, на жаль, поки-що все це тільки розмови. 
– З бюджету виділили кошти на ремонт доріг Р-62 (Криворівня –Чернівці) та Р-24 (Татарів – Кам’янець-Подільський). Чому на Р-24 ремонтні роботи тривають, а на Р-62 – навіть і не починали?
– Згідно Постанови Кабміну виділено на цю ділянку дороги 30 млн. Плюс до того – мало бути співфінансування з місцевих бюджетів. Але проблема в тому, що фірма, яка виграла тендер через здорожчення матеріалів, пального, зростання зарплат, відмовляється виконувати ці роботи. Тому з ними буде розірваний договір і проведений новий тендер, і вже в 2017 році розпочнеться ремонт дороги від Криворівні до Барвінкова.  
– Сьогодні моделюється ситуація, що в області буде тільки три райони. Але виникають пропозиції залишити ще Надвірнянський ра-йон приєднавши до нього частину Верховинщини (Чорногірський масив, села Зелене, Бистрець, Дземброня, Красник, Ільці, Кривополе). А іншу частину району віддати Коломийському району. Як цього не допустити? 
– Реформи тоді хороші, коли приносять результат. Я не бачу сенсу знищувати наші села, район. І про це треба говорити. Об’єднання громад – це добре, але тільки в тому випадку, коли не завдає шкоди. На прикладі ОТГ у Білоберізці, позиція Устерік розхитнула ситуацію, не згуртувала народ. Хто хоче об’єднуватися – нехай об’єднується, але щоб мали перспективу на майбутнє. 
Зараз ми хочемо створити ініціативну групу і вести серйозний діалог з народними депутатами щодо збереження району. Але ми розуміємо, що самі ми не зможемо це зробити. Цю тему піднімав під час зустрічі з політиками, і вони нас підтримують, але при умові, що ми збережемо не тільки Верховинський район, а всі гірські.
Наша команда зуміла на рівні держави «загострити» питання гірських районів. Це питання наразі є нагальним, бо якщо ми не відстоїмо його, Верховина, як районний центр, зникне. Тому ми наполягаємо на збереженні гірських районів у сьогоднішній їх конфігурації. Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав: «Якщо ви зараз не відстоїте район, його не стане». Тому всім разом треба об’єднуватися, щоб його зберегти.
"ВІСТІ ВЕРХОВИНИ 101.7FM"
Фото : Роман Клим.

 

Переглядів - 142
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: