Карпатський форум народовладдя об’єднав гірські райони
Карпатський форум народовладдя об’єднав гірські райони
15-11-2016
Політика

Карпатський форум народовладдя  об’єднав гірські райони
У селищі Воловець Закарпатської області проведено ІІ Карпатський Форум народовладдя
Перший такий Форум проведено у Верховині, на якому головою Карпатського Форуму народовладдя обрано голову Верховинської районної ради Івана Шкіндюка (на фото), який у своєму виступі окреслив головні завдання, які має реалізувати Форум, що покликаний об’єднати усі гірські райони України, подбати про їхній розвиток з метою поліпшення життя горян. 
У заході взяли участь 15 голів районних рад та представники делегацій гірських територій чотирьох областей України – Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької, а також представники обласних рад.
Основне завдання спільної праці очільників гірських районів, підкреслив Іван Юрійович, – це збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні. Архіважливе завдання саме сьогодні – вирішення проблеми з невиплати заробітної плати працівникам освіти, культури, охорони здоров’я Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у 2016 році та вироблення стратегії фінансування цих галузей гірських територій у наступному 2017 році.
Для збільшення державних гарантій у соціально-економічному розвитку мусимо домагатися прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», який підготували народні депутати попереднього скликання, документ зареєстровано у Верховній Раді. У процесі підготовки до Форуму нашими спільними зусиллями підготовлено суттєві зміні до цього законопроекту, у процесі його обговорення сьогодні звучатимуть нові ідеї та думки, вони будуть переформатовані у важливі законодавчі ініціативи.
Проблеми розвитку гірських територій, збереження гірських районів, питання ліквідації заборгованої з виплати заробітної плати бюджетним установам у 2016 році та основні складові стратегії фінансування у 2017 році прописані у двох підготовлених зверненнях, до яких також у ході виступів буде внесено доповнення, після чого ми їх направимо Президенту України П. Порошенку, Прем’єр-міністру В. Гройсману, голові Верховної Ради А. Парубію з відповідними вимогами. Завершальним акордом вирішення проблем гірських районів України буде зустріч керівників районів з головою Верховної Ради України А. Парубієм, профільними міністрами, народними депутатами від наших чотирьох областей, результатом якого, маємо велику надію, стануть надзвичайно важливі для гірських регіонів України державні рішення. Сьогодні ми делегуватимемо очільників районів на таку зустріч до столиці України.
У ході Карпатського Форуму народовладдя виступили всі керівники гірських районів, які сформувалися у монолітне об’єднання з метою вирішення проблем гірських територій і активно включилися до роботи.
Василь Нагірняк
 

 

Переглядів - 130
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: