Двох верховинців розшукують за самовільне залишення військової частини
Двох верховинців розшукують за самовільне залишення військової частини
16-11-2016
Цікаве

В умовах сучасної обстановки на сході України більшість військовослужбовців Збройних Сил України залишаються вірними Військовій присязі та конституційному обов’язку по захисту незалежності, територіальної цілісності і недоторканості нашої держави.

   Разом з тим, незважаючи на зниження інтенсивності бойових дій, у військах (силах) продовжують мати місце випадки, коли окремі військовослужбовці, ігноруючи законодавчі вимоги щодо виконання обов’язків військової служби, проявляючи малодушність та прикриваючись впливом можливої небезпеки, моральною, фізичною втомою чи сімейно-побутових проблем стають на шлях ухилення від військової служби шляхом самовільного залишення військової частини та навіть дезертирства.

   Термін "Самовільне залишення частини" (СЗЧ) застосовується при відсутності військовослужбовця без поважних причин понад три доби, і покарання за такий злочин залежить від часу відсутності – це від ста неоподатковуваних мінімумів до позбавлення волі терміном до 8 років.

   Основними причинами ухилень від військової служби є незадовільний рівень правової свідомості та патріотизму деяких військовослужбовців, їх особиста недисциплінованість та безвідповідальність, в окремих випадках прорахунки їх командирів.

   У ЗС України, з метою виправлення стану справ щодо профілактики зазначеного правопорушення, здійснюються комплексні та цільові заходи. Так, на початок жовтня 2016 року у розшуку перебувало 9130 військовослужбовців. Протягом жовтня 2016 року розшукано (знято з розшуку) 658 військовослужбовців.

   На превеликий жаль та сором, двоє наших земляків – Павлюк Володимир і Палійчук Микола з Кривопілля є тими кого розшукують  за вчинення злочину, а саме самовільне залишення військової частини. Не приємно звертатись до їх рідних, друзів, сусідів саме з цього приводу, однак…

   Шановні Верховинці! Не будемо байдужими, спрямуйте хлопців на праведний шлях, поправте добрим словом або і вчинком  їх хибний крок, поки не дуже пізно, поки хлопці ще молоді, поки сором ще не відвертає очі їх батьків, поки людська зневага не вигнала їх з рідного раю, а страх перед покаранням за скоєний злочин не зробив з них … утікачів, без сім’ї, без друзів, без Батьківщини.

   Володимир та Микола, виправте свою помилку, давайте з цим покінчимо!

Автор: Р. Т. Кочмарський - військовий комісар Верховинського районного військового комісаріату, майор

Переглядів - 98
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: