Митрополит Шептицький знову «прийшов» до Криворівні
Митрополит Шептицький знову «прийшов» до Криворівні
25-11-2016

Владика Андрей ще в червні 1900 року відвідав Криворівнянську церкву як єпископ Станіславський. Про це нагадує меморіальна дошка на церкві. 
Тепер вдруге митрополит Андрей «прийшов» до місцевої церкви, де показали міні-виставу про його життя.
З ініціативи ворохтянки Галини Макійчук та на запрошення настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці Івана Рибарука у Криворівню завітали гості з парафії УГКЦ із Ворохти зі священиком Василем Михайлюком. Після спільного Богослужіння для прихожан та учнів Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ст. поставили виставу про митрополита Андрея Шептицького. Демонстрували дійство учні Ворохтянської школи на чолі з учителькою Оксаною Зеленюк. Упродовж міні-вистави школярі розповідали про життєпис митрополита, читали його молитви. Між історичними довідками про Андрея Шептицького, його родовід, монаше та священиче служіння школярі-актори у сценках демонстрували розмови митрополита з матір’ю, зачитували його листи, в яких просить матір дозволити прийняти Перше Причастя, про те, що відчуває своє покликання служити Богові, в яких просить батька дозволити піти в монастир, щоб стати священиком...
– Ідею постановки про митрополита Андрея Шептицького ми з Оксаною Василівною виношували два роки. Коли нарешті отримали проектор, а він у задумах потрібний для презентацій, пані Оксана написала сценарій. Тоді ж ми підібрали дітей, які на дитячому ентузіазмі ввійшли в роль акторів. У підсумку вийшов гарний твір для роздумів, – розповідає отець Василь. – На початку ми просто хотіли показати виставу про Андрея Шептицького, але потім зрозуміли, що наша головна мета – донести людям цінність постаті митрополита. Першу виставу ми презентували у Ворохті, де облаштували сцену в домашній обстановці. Наразі запланована вистава у селі Поляниця. Сьогодні нас запросили до Львова, думаю – ми поїдемо.
Після завершення вистави учні двох шкіл направилися до музею Михайла Грушевського, де біля «Хреста за Україну» священики відправили панахиду за спочилих борців Революції Гідності та воїнів АТО. 
Чекала на школярів і екскурсія в музеї Грушевського та Етнографічному музеї старожитностей Гуцульщини.
____
Іванна Петрусеняк
 

 

Переглядів - 1
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: