Брати на себе відповідальність – і вести за собою громаду Звіт голови районної ради Івана Шкіндюка (грудень-2015 – грудень-2016)
Брати на себе відповідальність – і вести за собою громаду Звіт голови районної ради Івана Шкіндюка (грудень-2015 – грудень-2016)
23-12-2016
Політика

Звіт голови районної ради Івана Шкіндюка (грудень-2015 – грудень-2016)
Проминув рік з часу першого сесійного засідання Верховинської районної ради VІІ демократичного скликання. До складу районної ради, за результатами виборів 25 жовтня 2015 року, обрано 34 депутати від семи політичних партій: БПП «Солідарність» отримала 9 мандатів; ВО «Батьківщина» – 7; ВО «Свобода», «УКРОП», «Воля» та Українська народна партія – по 4 і Народний рух України – 2 мандати.       
Відповідно за Законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та керуючись базовими принципами місцевого самоврядування – народовладдя, законності, відкритості і прозорості та підзвітності і відповідальності перед територіальними громадами, вважаю своїм обов’язком підбити підсумки нашої спільної діяльності за рік у районній раді.
Кожен депутат отримав розширений аналітичний звіт про основні напрямки діяльності районної ради, тому я зосереджу вашу увагу на головних пріоритетах та позитивних результатах нашої обопільної праці. За перший рік діяльності районної ради проведено 5 сесій та 10 пленарних засідань, на яких розглянуто 248 питань і прийнято 228 рішень. Районна рада затвердила 56 районних програм, які стосуються різних сфер соціально-економічного та культурного розвитку району.
Рішення районної ради та заходи районних програм спрямовано на подальший розвиток місцевого самоврядування, розвиток населених пунктів району, освіти, культури і духовності, охорони здоров’я, молоді і спорту, соціальної підтримки незахищених верств населення. Із Фонду районної ради на виконання депутатських повноважень виплачено 170 тис. грн. Депутати спрямували їх на матеріальну допомогу з метою поліпшення матеріально-побутових умов проживання та лікування громадянам – 139400 грн; на матеріально-технічне забезпечення загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, ФАПів, сільських рад – 14600 грн. Центральній районній лікарні виділено з районного бюджету 160 тисяч гривень, які використано для проведення капітального ремонту медобладнання, придбання вакцин, перевезення гуманітарної допомоги з м. Берлін (Німеччина), придбання медикаментів та виробів медичного призначення учасникам  АТО. 
Відповідно до рішень районної ради, реалізації районних програм, завдяки коштам, які  виділила районна рада з районного бюджету, а також спрямовуючи фінансові асигнування з державного та обласного бюджетів й інших джерел, які виділено завдяки сприяння та допомозі народних депутатів України Юрія Солов’я, Миколи Княжицького, Анатолія Матвієнка, керівництва та депутатів обласної ради Сергія Басараба, Миколи Ілюка, в результаті обопільної праці з райдержадміністрацією (голова Олег Лютий), вдалося виконати великий обсяг робіт у кожному населеному пункті району: встановити чи відремонтувати вуличне освітлення, здійснити будівництво, ремонт а чи реконструкцію доріг та об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, продовжити будівництво, провести капітальний ремонт у шкільних приміщеннях, дитячих дошкільних закладах, встановити у загальноосвітніх школах, Будинках культури, клубах, ФАПах енергозберігаючі вікна, провести капітальний ремонт адмінприміщень, систем опалення, соціально-культурних об’єктів, влаштувати благоустрій на підвідомчих територіях, виконати інші важливі справи (детальний звіт щодо освоєних у 2016 році коштів на соціально-економічний та культурний розвиток селища Верховина та населених пунктів і розвиток територіальних громад буде надруковано в одному з наступних номерів газети).
Із приємністю хочу констатувати, що під час проведення нарад керівництва ради з головами депутатських фракцій, головами постійних комісій нам вдавалося спільно виробляти чіткі, узгоджені позиції щодо прийняття важливих суспільно-політичних, управлінських рішень. Під час проведення Днів депутата в районній ради ми спільно обговорювали важливі рішення і щодо фінансування об’єктів соціальної інфраструктури, і щодо питань діяльності тієї чи іншої галузі народного господарства або вирішення важливої суспільно-громадської проблеми Верховинщини. Прийняттю важливих рішень слугували також помірковані, виважені рішення і рекомендації президії районної ради. За період VІІ демократичного скликання проведено 8 засідань президії та ініційовано 13 питань порядку денного. 
 
Однією з найважливіших організаційних форм діяльності районної ради та її депутатів є робота постійних і тимчасових комісій. Практика показала, що абсолютна більшість питань, що вносилися на розгляд пленарних засідань сесій районної ради, попередньо активно обговорюються на засіданнях постійних комісій районної ради. Це, у свою чергу, дало можливість конструктивно і злагоджено ухвалювати рішення з питань, що розглядаються на пленарних засіданнях.
З перших днів роботи районної ради VІІ демократичного скликання керівництво і депутати ради приділяли велику увагу захисту прав та інтересів учасників АТО на сході України, вірніше – учасникам російсько-української війни. Саме так потрібно називати жорстоку агресію ворога-окупанта, який вкотре посягнув на святе – українські землі. Одразу ж створено постійну комісію районної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО на сході України та їх сімей, яку очолила депутат Ольга Соломійчук й організувала належну її роботу. 
Для надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули під час АТО, затверджено дві районні програми з підтримки учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередньо участь в АТО в районах її проведення, воїнів ОУН-УПА та учасників бойових дій на території інших держав. На реалізацію цих програм районна рада виділила кошти з районного бюджету (360 тис. грн), які розподілено учасникам АТО та членам їх сімей відповідно до поданих заяв.
Всебічну і постійну допомогу в забезпеченні всім необхідним наших військових у зоні АТО надавали як безпосередньо жителі району, так і підприємства, установи та організації, загальноосвітні школи, громадськість краю. Посильний вклад у забезпечення верховинців засобами захисту та продуктами харчування надавали ГО «Самооборона», волонтери Верховинщини тощо. Волонтерські групи району постійно відвідували бійців-земляків, які несуть службу в Донецькій та Луганській областях.     
Районна рада не залишила поза увагою і ветеранів районної станиці Братства вояків УПА Карпатського краю, подбавши і про їх соціальний захист, збільшивши до 500 гривень розмір щомісячної матеріальної допомоги. 
Пільгові категорії населення отримали також нашу суттєву підтримку щодо придбання лісосировинних ресурсів. 1 квітня 2016 року на ІІІ сесії районної ради прийнято рішення про забезпечення лісосировинними ресурсами пільгових категорій населення. Згідно з цим рішенням створено тимчасову комісію районної ради з реалізації лісосировинних ресурсів для потреб пільгових категорій населення і забезпечено її роботу. ДП «Верховинський лісгосп» (О. Александрову), ДП «Гринявський лісгосп» (Р. Стефанюку)  рекомендовано реалізовувати для потреб пільгових категорій населення дрова паливні та деревину для індивідуального ремонту і будівництва; реалізовувати пільговим категоріям населення деревину для забезпечення потреб фермерських господарств і соціальної сфери за пільговими цінами з рентабельністю не вище одного відсотка. Верховинському районному лісгоспу – дозволено реалізувати для потреб пільгових категорій населення до двох відсотків лісосічного фонду за пільговими цінами з рентабельністю не вище одного відсотка. Згідно з рішенням комісії вирішено надати заявникам з числа пільгових категорій населення 592 м куб. пільгового лісу та 47 м куб. паливних дров. 
У центрі уваги депутатського корпусу завжди на порядку денному були питання та проблеми загальнорайонного характеру. Перш за все, це незабезпеченість коштами на виплату заробітної плати працівників бюджетних установ – системи освіти, охорони здоров’я, ряду сільських рад; з питань дорожнього господарства та будівництва і капітального ремонту доріг; з питань лісокористування, санітарно-екологічного стану та землекористування у районі; з питань державного регулювання у сфері енергетики; з питань адміністративно-територіальної реформи; з питань, які спрямовувались для поліпшення життєдіяльності жителів району та інші. Реагуючи на виклики та намагаючись вплинути на позитивне їх вирішення, районна рада прийняла 42 звернення з вищенаведених проблемних питань, які направлено вищому керівництву держави, народним депутатам України та керівникам парламентських фракцій і комітетів, керівникам області та районних організацій і установ. 
Розвиток і зміцнення позицій місцевого самоврядування – головний пріоритетний напрямок діяльності районної ради VІІ демократичного скликання. А для цього під час процесів децентралізації органів державної влади та реформування місцевого самоврядування необхідно зберегти Верховинський район, як і інші гірські райони, як окремі адміністративно-територіальні одиниці. Ми повинні розвиватися комплексно, у теперішніх межах, оскільки маємо особливі умови господарювання, які налагоджували мудрі предки століттями. Комплексний розвиток гірських територій бачимо тільки в єдиних адміністративно-територіальних одиницях, тому вимагаємо зберегти наші гірські райони незалежно від кількості об’єднаних територіальних громад всередині їх. Карпатський Форум народовладдя вимагає збереження існуючого адміністративно-територіального устрою гірських районів України, збереження мережі соціально-культурних установ та збереження представництв центральних органів влади з прямим підпорядкуванням обласним структурам центральних органів влади, а також прийняття Закону «Про внесення змін до Закону «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку).
Районна рада стала координатором цих важливих суспільних процесів у Карпатському регіоні. Започаткувавши проведення у Верховині Карпатського Форуму народовладдя, розвинувши його ідею та згуртувавши і об’єднавши гірські регіони України на другому Карпатському Форумі народовладдя у с. Воловець Закарпатської області, донесено ідеї та спільну позицію гірських районів України до Голови Верховної Ради Андрія Парубія на зустрічі з головами районних рад гірських районів Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у селі Плав’я Сколівського району на Львівщині. В результаті спікер парламенту виступив за державну програму розвитку Українських Карпат.
Районна рада сказала своє вагоме слово і щодо виключно добровільного об’єднання громад при формуванні Перспективного плану об’єднання територіальних громад області. Ми стали на захист Устеріківської громади щодо її права на вибір у складі будь-якої об’єднаної громади чи розвиватися як окрема самостійна громада.
На подальший розвиток сільських громад суттєво впливають залучені фінансові ресурси проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та проектів ПРООН. У грудні завершився шостий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Переможцями конкурсу від району стали Верховинська селищна рада, Стебнівська, Перехресненська та Замагорська сільські ради, які реалізували 5 мікропроектних пропозицій, загальна сума яких складає 744 тис. грн, а саме:
– Верховинська селищна рада реалізувала проект «Енергозберігаючі технології – металопластикові вікна для школи-інтернату» (заміна вікон у школі) – на суму 160 тис. грн; районний бюджет – 15 тис. грн.
– Стебнівська сільська рада завершує реалізацію проектів «Капітальний ремонт будинку спеціалістів та благоустрій території довкола будівлі в селі Стебні» (ремонт адмінприміщення), «Будівництво огорожі кладовища та благоустрій території в селі Стебні за ініціативою та участю сільської громади» (встановлення огорожі кладовища) на суму 320 тис. грн, з районного бюджету виділено 60 тис. грн;
– Перехресненська сільська рада реалізує проект «Здорові діти в «Дивокраї» – щастя і радість у рідному краї» (встановлення дитячого майданчику) – 134 тис. грн, з районного бюджету – 13 тис. грн;
– Замагорська сільська рада завершує реалізацію проекту «Капітальний ремонт (запровадження енергозберігаючих технологій) Замагорського сільського клубу та благоустрій довкола клубу» (ремонт клубу) – 141 тис. грн, з районного бюджету – 18 тис. грн.
Переможцями VІІ конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування визнано Верховинську селищну та вісім сільських рад району: Стебнівську, Перехресненську, Красноїльську, Красницьку, Довгопільську, Голівську, Криворівнянську, Замагорську.
Реалізація конкурсу дозволяє місцевим радам шляхом участі у конкурсі залучати кошти обласного та районного бюджетів на вирішення проблемних питань розвитку територіальних громад. Громади отримують реальний результат і, як наслідок, готові включитися у роботу з підготовки проектів для участі в наступному етапі обласного конкурсу.
Станом на 1.10.2016 року в районі функціонують чотири Організації Громади, які  співпрацюють із Проектом ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – IIІ» – с. Перехресне, с. Устеріки, с. Ільці, с. Білоберізка та впроваджують чотири мікропроекти: 
– с. Перехресне: «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Дивокрай» (утеплення внутрішніх стін, заміна вікон та дверей),вартість проекту – 190998 грн., у т. ч. 40 тисяч з районного бюджету, проект завершено; 
– с. Устеріки: «Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення с. Устеріки. Реконструкція існуючої мережі з застосуванням ВДЕ»), вартість проекту – 509019 грн, у т. ч. – 50 тис. грн з районного бюджету, ведуться будівельно-монтажні роботи; 
– с. Ільці: «Реконструкція ФАПу села Великий Ходак Ільцівської сільської ради», вартість проекту – 362519 грн., у т. ч. 40 тис. грн з районного бюджету, проект завершено, готується фінальний звіт; 
– с. Білоберізка:  «Інноваційні енергоефективні заходи з вуличного освітлення в с. Білоберізка. Реконструкція існуючої мережі з застосуванням світлодіодних ламп», вартість проекту – 307753 грн, у т. ч. 40 тис. грн з районного бюджету, проект завершено. 
Верховинська районна рада бере активну участь у державотворчих процесах, утвердженні гуманістичних принципів, високої моралі, національної самосвідомості та патріотизму, сприяє розвитку позитивних тенденцій у культурно-духовній сфері суспільного життя Гуцульщини та Прикарпаття. 
Увесь депутатський корпус ради проявляє велику активність у суспільно-політичному житті, національно-духовному відродженні краю. Протягом звітного періоду депутати райради брали безпосередню участь у проведенні культурно-мистецьких, духовно-патріотичних, освітніх, літературних та просвітницьких заходів та акцій у районі. Магістральним напрямком нашої роботи в культурно-духовній царині є збереження предковічних традицій та звичаїв гуцульського етносу, забезпечення розвитку творчого потенціалу та культурного простору.
У контексті районної Програми проведення культурно-мистецьких заходів, яку затвердила Верховинська районна рада та забезпечила фінансуванням, проведено ряд цікавих духовно-просвітницьких заходів. Це, зокрема: районне театралізоване свято «Гуцульська розколяда»; І районний фестиваль-конкурс духовного співу «Співаймо, Господу, співаймо»; гуцульське народне дійство «Полонинське літо-2016»; відродження та проведення величного і славного в минулому традиційного свята вшанування працівників лісового господарства району «Карпатське свято лісоруба»; ІV кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків: стежками фільму «Анничка»; ІІ районний фестиваль-конкурс гуцульської співанки імені Марії Крєчунєк (Чукутихи).  
Народні аматорські колективи демонстрували автентичне гуцульське мистецтво в обласних фестивалях «Арканове коло», «Родослав», «Карпатський простір» в Івано-Франківську та Міжнародному гуцульському фестивалі у Рахові.
Районна рада та її депутатський корпус в основу розвитку культури та мистецтва Верховинщини та Гуцульщини в цілому ставлять популяризацію та розвиток гуцульського автентичного мистецтва, зокрема гуцульської співанки, народного танцю, гуцульських звичаїв, традицій тощо.
У звітному періоді районна рада здійснювала цілеспрямовану роботу в напрямку розвитку міжнародного співробітництва, зокрема участі у проекті прикордонного співробітництва «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український кордон в межах населених пунктів Шибене (с. Зелене) та Поеніле-де-Суб-Мунте (Румунія)». В межах проекту розроблено Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш. 
12 лютого ц. р. в залі засідань районної ради відбулася зустріч з генеральним консулом Румунії в місті Чернівці Елеонорою Молдован з метою обговорення співпраці між Верховинським районом – етнографічним центром Гуцульщини та Республікою Румунія, а також всесторонньої підтримки на міждержавному рівні у напрямку транскордонного співробітництва. В результаті зустрічі налагоджено транскордонне співробітництво, тісні, добросусідські взаємини між двома країнами, оскільки протягом історичного розвитку країн-сусідів відносини було згорнуто.
16 березня ц. р. в м. Солотвино відбулася тристороння зустріч з метою вивчення питання міжнародної співпраці та підготовки проектів Євросоюзу з партнерами щодо транскордонної співпраці – румунською стороною та представниками Закарпатської і Чернівецької областей. В результаті проведеної зустрічі сторони прийняли рішення про прийняття Звернення районною радою та повітом Марамуреш відповідно до урядів України та Румунії щодо будівництва автодороги та відкриття пункту пропуску через румунсько-український державний кордон в районі с. Шибене та Поєніле-де-суб-Мунте. 
11 квітня 2016 року в с. Нижня Апша, що на Закарпатті, відбулася зустріч представників музеїв прикордонних територій України та Румунії. У результаті зустрічі висунуто й обговорено пропозиції та ідеї майбутнього проекту, в якому взяли активну участь всі учасники делегацій прикордонних областей. Верховинці також висловили своє бачення проекту та запропонували його назву: «Культурно-митецька спадщина транскордонних територій України та Румунії».
23 квітня 2016 року на запрошення голови РДА Ізмаїльського району на Одещині Валентини Стайкової та голови екологічного проекту Олега Дімова я разом зі своїм радником  та представником молодіжного громадського центру «Еталон» Лесею Аронець взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Екологічні проблеми Придунайського регіону і шляхи їх вирішення». На цьому заході розглядали проблеми навколишнього середовища, обговорювали пропозиції щодо вирішення існуючих проблем та налагодження німецько-української співпраці. 
На запрошення генерального консула Румунії в Чернівцях Елеонори Молдован та консула Ауреліана Руджіна 1 грудня мені разом з представниками районної ради та делегації області випала честь взяти участь в урочистих заходах з нагоди Національного Дня Румунії.
 
Я сьогодні звітую про діяльність районної ради з великою приємністю і надією. З приємністю тому, що знайшов однодумців і тих людей, які дійсно добре розуміють сьогоднішні виклики і проблеми, готові підтримувати нас, разом з нами вирішувати проблемні питання й надавати вагому допомогу. 
Перш за все, до таких однодумців і представницьких осіб держави та уряду, які готові допомогти у розвитку Верховинського району, я відношу: голову Верховної Ради Андрія Парубія, Віце-прем’єр-міністра Іванну Климпуш-Цинцадзе, міністра освіти і науки  Лілію Гриневич, заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, голову Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Миколу Княжицького, народних депутатів Анатолія Матвієнка, Михайла Довбенка, Володимира Шкварилюка, Юрія Бабія, Олега Березюка, голову обласної ради  та першого заступника Олександра Сича і Василя Гладія, голову облдержадміністрації Олега Гончарука, депутатів обласної ради Сергія Басараба, Миколу Ілюка та інших. Щире спасибі вам за допомогу, розуміння і вирішення важливих, доленосних питань з розвитку Верховинщини.
Я щиро дякую за вагому і конструктивну працю депутатському корпусу районної ради, керівникам установ та організацій, представникам громадськості та засобів масової інформації. Маю велику надію на обопільну працю і в майбутньому.
*** 
Проминув лише один рік нашої спільної праці. Нам вдалося разом зробити чимало, а це завдяки тому, що ми були єдині і віддавалися сповна нелегкій праці для розвитку нашого рідного Гуцульського краю. 
Попереду – чимало нових викликів і випробувань. Проте вірю, що в нас усе вийде. Я беру на себе велику відповідальність зреалізувати спільно з вами наші нелегкі, але такі потрібні горянам і рідному краєві доленосні завдання. Я беру на себе відповідальність – і готовий вести далі за собою громаду. 
Іван Шкіндюк.
 

Переглядів - 112
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: