9 січня 1924 року в Тбілісі народився Сергій Параджанов.
9 січня 1924 року в Тбілісі народився Сергій Параджанов.
11-01-2017
Культура

9 січня 1924 року в Тбілісі народився Сергій Параджанов.

Його називали «генієм» та «маестро» його друзі – Фелліні, Жан-Люк Годар, Антоніоні, Анджей Вайда, Тарковський, Ів Сен-Лоран. Режисер та сценарист, актор і художник, скульптор та композитор, гример, костюмер, хореограф. Великим містифікатором Параджанов був не лише у мистецтві. Любив і вмів створювати міфи про власне життя і безтурботно розповідати їх всім. Незважаючи на всюдисуще КДБ. Ексцентричні витівки та розиграші супроводжували його постійно.
1963-му почали знімати один із шедеврів світового кінематографу – «Тіні забутих предків». Над картиною працювали до 15 жовтня 1964-го. Про зйомки Параджанов казав, що ображав групу тим, що вивчав храми, ходив на хрестини, на похорон: «Все, що бачите на екрані, було насправді. Це був рік життя, прожитий у багаття, біля джерела натхнення ... »
Цікаво, що для зйомок Параджанов звелів пофарбувати карпатські скелі у синій колір. Таким на думку режисера пейзаж виглядав гармонічнішим. Після зйомок ще багато років скелі в Косові залишалися синіми.
Параджанов назавжди з нами в його кіношедеврах – «Квітка на камені», «Тіні забутих предків», «Колір граната (Саят-Нова)», «Легенда про Сурамську фортецю», «Українська рапсодія»... 

 

Влада Литовченко

Переглядів - 1
Обласні новини
25.06
25 червня 2017 року, о 11-00 год., на спорт-арені «Черемош» та на Співочому полі селища Верховина, відбудуться спортивні змагання та молодіжна розважальна програма з нагоди відзначення Дня Молоді, Олімпійського Дня та Дня Конституції України.

Програма свята

25.06
День митної служби України

23.06
На Прикарпатті знаходиться неймовірне озеро з абсолютно прозорою водою (фото)

 

вологість:

тиск:

вітер:

Музична Вишиванка?
Всього проголосували - 5