Нехай ангели почують, Гуцулята як святкують!
Нехай ангели почують, Гуцулята як святкують!
11-01-2017

Одним із найзнаменніших і найвеличніших празників святкового календаря, яким започатковується рік, є Різдво Христове. Вшановуючи пам'ять про народження  Христа, що подарувало людству надію, у цей день діти і підлітки ходили колядувати, бажаючи господарям щастя та успіхів  на Новий рік. За це їх обдаровували ласощами та іншими гостинцями.

Коляда – це старовинний зимовий обряд, який став частиною Різдвяних свят і триває донині на Гуцульщині. Люди вірять, що коли колядники заколядують у  хаті – то буде злагода, мир та добробут.

 Колядка на Гуцульщині вважається стародавньою молитвою Божого Різдва. Підтримувати Різдвяні традиції та передавати їх з покоління в покоління є нашим обов’язком.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук  та голова районної державної адміністрації Олег Лютий взяли участь у  дитячій Різдвяній розколяді, яка відбулася 11 січня 2017 року в актовому залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Іван Маківничук у своєму вітальному слові побажав усім присутнім щасливого Нового року, успіхів у розбудові нашої держави, миру в славній Україні, а також підкреслив, що культура, традиції Гуцульщини, народу українського, які ми підтримуємо, допомагають нам зберегти цілісну країну. Завершуючи Іван Михайлович подякував організаторам цього заходу за підготовлене святкове Різдвяне дійство.

« Колядуйте! Колядуйте!

У сопілку дужче дуйте!

І на свій Різдвяний спів

Не жалійте голосів!

Нехай Ангели почують,

Гуцулята  як святкують.

Хай почує в небі Бог,

Як Ви любите Його!» - з цими словами запрошували ведучі юних колядників на сцену.

У дитячій розколяді взяли участь Верхньоясенівський гурт колядників; учні Кривопільської ЗОШ – І-ІІІ ступенів; колядницька партія Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів; учні Верховинської ЗОШ-інтернат; учні Красноїльської ЗОШ І-ІІІ ступенів;  учні Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; вокально-естрадний ансамбль Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; колядницька партія Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; учні Красницької ЗОШ І-ІІ ступенів; учні  Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;  учні Перехреснянської ЗОШ І-ІІ ступенів;  учні Великоходацької ЗОШ І-ІІ ступенів; учні Головівської ЗОШ І-ІІ ступенів; учні Довгопільської ЗОШ І-ІІ ступенів; учні Білоберізької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

         Різдвяне дійство закінчилося врученням премій всім учасникам. 

Переглядів - 1
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: