13 січня - Щедрий Вечір та свято Маланки
13 січня - Щедрий Вечір та свято Маланки
13-01-2017
Важливо знати

13 січня святкують Щедрий вечір та свято Маланки. За народними традиціями, у цей день всім слід весело гуляти, а молоді – щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку. 
Господині вранці 13 січня починають готувати святкову страву – щедру кутю. Вважається, що чим більше складових у куті, тим краще наступного року житимуть господарі. 
Щедрувати починають ввечері 13 січня і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до полудня. Щедрують – дівчатка, посівають – хлопчики, але не навпаки, щоб успіх і щастя не налякати. 
Незаміжні дівчата чекають свято Маланки, щоб ворожити на судженого. Вважається, що ворожіння в цей час найточніше. 


Важливими для Щедрого вечора є і прикмети: якщо на вулиці тепло, то літо буде із дощами, якщо йде мокрий сніг, то слід чекати гарного врожаю. 
У начинці до вареників господарочки ховають ґудзики, квасолинки, цукор, нитки, перець та монети. Якщо оберете вареник з квасолею – це до поповнення в родині, ґудзики до обновки, цукор – до солодкого життя, перець – чекайте гострих новин, нитка – на дорогу. 
Також цього дня дівчата  можуть вийти після опівночі на вулицю та запитати ім'я судженого у першого стрічного чоловіка. Згідно з ворожінням, саме так зватимуть вашого майбутнього чоловіка.

Переглядів - 155
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: