Зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка з народним депутатом України Максимом Бурбаком
Зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка з народним депутатом України Максимом Бурбаком
02-02-2017
Політика

31 січня 2017 року, голова районної ради Іван Шкіндюк зустрівся з народним депутатом України,  головою депутатської фракції політичної партії  «Народний фронт», співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Румунією Максимом Бурбаком, який обраний по виборчому округу № 204, Чернівецька область. 

Зустріч відбулася у селищі Путила на Буковині в приміщенні адмінбудинку районної ради та райдержадміністрації.

 

Іван Юрійович поінформував народного депутата про діяльність Верховинської районної ради та депутатського корпусу в процесі децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування. Особливо звернув увагу на проблемні питання, з якими зіткнулися територіальні громади під час об’єднання в ОТГ, зокрема про нехтування права Устеріківської сільської громади та її законного вибору щодо добровільного визначення перебування у складі будь-якої об’єднаної територіальної громади або окремого статусу громади. 

Про порушення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розповів народному депутату представник Устеріківської територіальної громади Юрій Цісарук, який зі своїми активістами також взяли участь в обговоренні проблемних питань децентралізації, зокрема про антиконституційні, антизаконні методи об’єднання  сільської громади с. Устерік в Білоберізькій ОТГ.

Народний парламентар Максим Бурбак сказав, що він не вправі втручатися в процес об’єднання територіальних громад, проте може надати допомогу в питанні законного вирішення даного питання, хоча на сьогодні не виписано юридичних інструментів від’єднання громад з ОТГ.  

Голова районної ради Іван Шкіндюк наголосив на специфіці реформування місцевого самоврядування в гірських регіонах, акцентував увагу народного обранця на зовсім інших підходах в реформаторських процесах порівняно з низинними районами. Висловив своє бачення з реформування закладів освіти, охорони здоров’я, місцевого самоврядування тощо. А взагалі Верховинський, як і Путильський та всі інші гірські райони повинні бути збережені як окремі адміністративно-територіальні одиниці під час реформи. Іван Юрійович передав листи-звернення народному депутату щодо внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»  в частині збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку, щодо вирішення конфліктної ситуації в процесі об’єднання Устеріківської громади в ОТГ.

Оскільки Максим Бурбак є співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Румунією, Іван Юрійович звернувся також із листом-звернення з приводу підняття питання на державному рівні щодо  якнайшвидшого проведення з урядом Румунії переговорного процесу та завершення  підписання стратегічно важливої для України міждержавної Угоди про будівництво автодороги через румунсько-український державний кордон й відкриття митного пункту пропуску задля подальшого розвитку співробітництва між Україною та Румунією й поглиблення інтеграційних процесів. 

ДЖЕРЕЛО:http://verhovyna-rada.at.ua

Переглядів - 124
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: