Зима наступає, а доріг немає...
Зима наступає, а доріг немає...
30-09-2013
Важливо знати

    Завтра на майдані Незалежності, біля Косівської районної державної адміністрації пройде громадська акція "Зима наступає, а доріг немає" на меті якої ще раз нагадати місцевим чиновникам про стан доріг на території Косівщини. В рамках акції буде проведена спільна молитва за здоров'я водіїв та їхніх пасажирів.

     Організатори закликають всіх небайдужих жителів міста та району прийти і підтримати цю вкрай необхідну акцію.

     Ми вирішили пересвідчитися і порівняти стан дорожнього полотна на території двох районів - Верховинського та Косівського. Для цього було обрано маршрут автодорогою державного значення "Верховина-Косів".

   08:45 ранку, відправляємося з верховинського автовокзалу в сторону Косова переповненим автобусом "Буркут-Коломия". Водій вирушив через центр міста. Першою перепоною стали ями на центральному мості, які він старанно намагався об'їхати, маневруючи кермом то вправо, то вліво. Поодинокі ями в центрі міста всетаки вдалося оминути.

    Справжнім адреналіном став проїзд вулицею Івана Франка в районі колишньої аптеки №42, де практично розминутися двом автомобілям неможливо. Ця ділянка дороги "славиться" у Верховині частими зсувами, а також поодинокими аваріями, коли автомобіль опиняється в Черемоші!!! (На щастя, такі випадки поки-що без жертв). Спогади про минувші події навіюють вкрай неприємні думки.

    Враховуючи багаточисленні ями на дорозі державного значення, можливість ризику збільшується в рази. Кожен старається їх оминути і в цей час автомобіль наближається все далі до обриву. Особливо це помітно в тоді, коли на вузькій дорозі намагаються розминутися зустрічні авто.

    Схожа ситуація і на відрізку дороги Верхній Ясенів-Соколівка.

    ... Мандруючи такою дорогою можна почути багато цікавих коментарів як від самих водіїв, так і від пасажирів, невдоволення яких на грані зриву.

    Більш-менш непогану дорогу ми помітили лише в самому Косові - на вулицях Гвардійська та Незалежності. Звичайно, що і тут вона не ідеальна. Та якщо її порівнювати, наприклад з міськими автошляхами Верховини, то якість косівської на вищому рівні.

   ... По вулицях міста розклеєні оголошення про загальнорайонну акцію. Приємним виявився той факт, що навіть продавці та власники магазинів дозволили виставити рекламні плакати на вікнах та дверях при вході. Станом доріг занепокоєні всі...

    В умовах бездоріжжя поїздка до Косова тривала 1 год. 35 хвилин, замість звичної години... Під час поїздки ми пересвідчилися, що головні транспортні артерії двох районів знаходяться у вкрай жахливому стані: обриви, багаточисленні ями на проїздній частині дороги - головні перепони безпечного руху. Залишатися осторонь - значить бути байдужим до життя і здоров'я самого себе...

    Вже от-от випаде сніг, розпочнеться зима, люті морози... Від попереднього ремонту автодоріг не залишилося і сліду... Справді, єдиний вихід - це помолитися за здоров'я водіїв і пасажирів, яке опинилося під загрозою!

 

Переглядів - 226
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: