На Коломийщині розпочали підготовку до Міжнародного Гуцульського фестивалю
На Коломийщині розпочали підготовку до Міжнародного Гуцульського фестивалю
02-03-2017
Цікаве

Міжнародний Гуцульський фестиваль – це фольклорно-етнографічний захід, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини. 

Гуцульський фестиваль існує з часів української незалежності і цьогоріч він пройде на Прикарпатті в с. Королівка.

Загалом метою проведення Міжнародного Гуцульського фестивалю є розвиток та популяризація традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів етнічної групи гуцулів-українців, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виявлення самобутніх творчих колективів, окремих виконавців та майстрів образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтв.

У Коломийській районній державній адміністрації відбулася нарада стосовно організації та проведення XXIV Міжнародного Гуцульського фестивалю, в якій прийняли участь голова райдержадміністрації Любомир Глушков, перший заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк, заступник голови райдержадміністрації Любов Михайлишин, начальники відділів, управлінь структурних підрозділів райдержадміністрації, начальник відділу культури міської ради Уляна Мандрусяк, а також були запрошені голова Всеукраїнського товариства “Гуцульщини” Дмитро Стефлюк, представники ОТГ району, Королівський сільський голова Іван Мігащук, завідувач відділенням “Гуцульщина” Науково-дослідного інституту українознавства Іван Зеленчук, директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук.

Під час зустрічі обговорили організаційні питання про критерії оцінювання виступів та склад журі фестивалю, залучення до співучасті у фестивалі м. Коломиї та ОТГ, виготовлення фестивальної атрибутики, запрошення та прийом делегацій, проведення належного рекламно-інформаційного висвітлення та інше.

Фестивальний захід заплановано провести 11-13 серпня 2017 року в с. Королівка Коломийського району. У програмі традиційно відбудеться представлення культури, життя та побуту гуцулів, майстер-класи, реалізація бринзи, сувенірів з метою популяризації традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів етнічної групи гуцулів-українців.

В рамках проведення фестивалю планується також провести XX Міжнародну науково-практичну конференцію для обговорення проблемних питань.

Переглядів - 142
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: