У футболі створили Лігу націй : що це взагалі таке ...
У футболі створили Лігу націй : що це взагалі таке ...
03-04-2017
Спорт

УЄФА почав обговорювати цей турнір ще в 2011 році, а з концепцією визначився рівно три роки тому, в 2014-му. Грубо кажучи, Ліга націй замінить товариські матчі, які в епоху глобальних розваг виглядають зовсім тухло і безглуздо, - УЄФА визнав це майже прямим текстом ("Асоціації, тренери, гравці і уболівальники вважають, що товариські матчі не дають адекватного рівня спортивної боротьби"). Усі європейські збірні розіб'ють на чотири дивізіони згідно з міжнародним рейтингом: в лізі A - найсильніші, в D - найслабкіші. У першому і другому дивізіонах гратимуть по 12 команд (4 групи по 3 збірні), в третьому - 15 (1 група з 3 командами, 3 - з 4 учасниками), в останньому - 16 (4 групи по 4). Турнір не буде закритим і вічно не орієнтуватиметься на рейтинг збірних : команди постійно вилітатимуть з більш високих дивізіонів і, навпаки, підніматимуться в класі.

 Гірші команди кожної групи першого дивізіону (їх 4) опускатимуться в другий, а 4 кращих команди другого дивізіону рвонуть в перший - і так далі, друга ліга вилітає в третю, з третьої можна зробити крок в другу. Вилетіти не можна тільки з четвертого дивізіону, тому що Ліга націй існує для усіх збірних Європи. 
У чому взагалі сенс? У підвищенні якості матчів між збірними. Щоб Ліга націй не перетворилася на подібність сірих товарняків, УЄФА задумав цілу систему мотивації. По-перше, для топових збірних існуватиме Турнір чотирьох: переможці кожної групи першого дивізіону зіграють за статус чемпіона Ліги націй. Це буде чистий плей-офф: жеребкування визначить склад півфіналів, переможці зіграють в чемпіонському матчі. По-друге, Ліга націй стане додатковим шансом пробитися на Евро- 2020. 
Так, система відбору на чемпіонат Європи трохи поміняється. У кваліфікації буде 10 груп, переможець і друге місце кожної з них отримають прямі путівки на Євро. Ще 4 місця розподіляться в плей-офф для учасників Ліги націй. Система відбору проста: спочатку в плей-офф виходять переможці кожної з 4 груп кожного дивізіону. Якщо до старту плей-офф переможець групи вже потрапив на Євро через традиційний відбір, його місце займає наступна команда з найкращим результатом в цьому дивізіоні. 4 команди з кожного дивізіону грають між собою два стикові півфінали і один фінал - у результаті визначається по одному учасникові Євро від кожної ліги. 
Кожна збірна проведе в групі Ліги націй по 4-6 матчів. У вересні, жовтні і листопаді 2018 року пройдуть по два ігрові дні. Фінал чотирьох для команд з першого дивізіону відбудеться в червні 2019-го. Кваліфікація Євро почнеться у березні 2019-го, пізніше за звичайний. У березні, червні, вересні, жовтні і листопаді будуть по два ігрові дні (якраз 10 турів для п'яти груп з 6 командами; ще в 5 групах знадобиться 8 турів). Плей-офф Ліги націй за 4 місця на Євро пройде у березні 2020 року. 
Усе  визначиться тільки в середині листопада, коли закінчиться кваліфікація на чемпіонат світу. За станом на сьогодні дивізіони виглядатимуть так: Дивізіон A (чотири групи по три збірні) : Німеччина, Франція, Португалія, Бельгія, Іспанія, Англія, Швейцарія, Італія, Хорватія, Польща, Ісландія, Боснія і Герцеговина; Дивізіон B (чотири групи по три збірні) : Ірландія, Росія, Австрія, Швеція, Словаччина, Уельс, Україна, Голландія, Північна Ірландія, Чехія, Туреччина, Угорщина; Дивізіон C (одна група з трьох збірних і три групи по чотири збірні) : Греція, Румунія, Словенія, Ізраїль, Сербія, Данія, Болгарія, Албанія, Шотландія, Чорногорія, Норвегія, Литва, Азербайджан, Кіпр, Вірменія; 
Дивізіон D (чотири групи по чотири збірні) : Естонія, Фінляндія, Білорусь, Грузія, Фарерські острови, Латвія, Македонія, Казахстан, Молдова, Люксембург, Ліхтенштейн, Косово, Мальта, Андорра, Сан-Маріно, Гібралтар Важливий момент: Україна і Росія, Вірменія і Азербайджан можуть бути в одному дивізіоні, але точно не потраплять в одну групу. Товариських матчів більше не буде? Ні, вони залишаться. Просто, як заявляє УЄФА, їх буде менше, особливо безглуздих. Як і раніше буде багато контрольних ігор перед великими турнірами, ще УЄФА вітає матчі топ-збірних з суперниками з інших континентів.

Переглядів - 173
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: