Духовна пожива до паски
Духовна пожива до паски
11-04-2017

У верховинській редакції журналу (видавництво) «Гуцульщина» побачила світ унікальна книга про Теофіля Кисілевського «Вакації у Дзядзя».
Видання цієї книги – це культурно-патріотична подія всеукраїнського значення, оскільки є репринтним виданням оригіналу «Пропам’ятної книги туристів, які гостили в домі блаженної пам’яті Теофіля Кисілевського» – управителя народної школи в Ільцях більше 40 років на початку минулого століття, що колективно та індивідуально творили світочі української культури, туристи, гості, приятелі Гуцульщини протягом 1904-1930 років, авторський колектив налічував сотні людей.
А об’єднав їх усіх Дзядзьо, як люб’язно за гостинність Теофіля Кисілевського (1851-1937) називали його мандрівники та прогульковці. Це непересічна особистість, засновник та патріарх культурно-пізнавального туризму на Гуцульщині серед інтелігенції, студентів тощо, визначний освітній, культурний, громадський діяч кінця ХІХ – початку ХХ століття. Родом Т. Кисілевський із с. Хлібичин на Снятинщині, де на сільському цвинтарі він на схилі літ знайшов спочинок. Також збережена родинна хата.
Доповнюють 170-сторінкову книгу форматом А4 нариси лауреата Шевченківської премії, професора, доктора філологічних наук Федора Погребенника (уже покійного), краєзнавця-економіста з Ільців Ігоря Остафійчука (задум і втілення проекту) та автора цих рядків, котрий узяв на себе роль упорядника, більд-редактора і дизайнера «Вакацій у Дзядзя». Давні фото люб’язно надали правнук Т. Кисілевського, артист Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові Роман Біль, Ігор Оста-фійчук, родина Кисілевського та інші.
Книга побачила світ завдяки жертводавцям: Роману Білю, Уляні Сус, Миколі Рекетчуку, Михайлу Петріву, Олегу Сусу, Мирославу Гавриліву, Зеновію Кушніру, Вірляні Ткач зі США та Івану Доманському.
«Виходячи з глибини суті та змісту цієї книги, вона стане патріотично-культурним першоджерелом серед освітян, дослідників Гуцульщини, широкого загалу інтелігенції, працівників культури, настільною енциклопедією для керівників туристичних фірм, відпочинково-оздоровчих баз, готелів, власників приватних садиб, студентів і викладачів спеціалізованих навчальних закладів та просто привітних гуцульських ґаздів; тим дороговказом, як працювати з гостями, які приїздять на вакації (відпочинок) до нашого унікального краю, щоб вони навіть через десятиліття знову зі щасливим тремтінням серця торкнулися Гуцульщини», – йдеться у передмові до книги.
___
Роман Клим.
 P. S. Книгу можна придбати у редакції журналу «Гуцульщина», Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини, книжковій крамниці «Школярик» у Верховині та під час презентацій книги, про які газета та радіо сповістять згодом.
 

 

Переглядів - 68
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: