На Верховинщині відзначили День пам'яті та примирення
На Верховинщині відзначили День пам'яті та примирення
10-05-2017
Цікаве

   Гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму. З 2015 року згідно Указу України, 8 травня є Днем пам’яті і примирення. Цього дня вшановують усіх, хто постраждав у часи Другої світової, незалежно від того, під якими стягами вони боролися.
   Сьогодні, 10 травня у Верховині відбулися поминальні заходи. Участь у них взяли голова районної ради Іван Шкіндюк, заступник голови РДА Світлана Уршеджук, представники громадських організацій, депутати та громадськість.
   Захід розпочато з виконання Державного Гімну.   Присутні вшанували пам'ять полеглих у війні та загиблих воїнів під час проведення АТО, усіх  українців, які захищали свої домівки у складі різних військових формувань, представляли національні інтереси держави за її межами хвилиною мовчання.
 
   
Спочатку до всіх присутніх звернулася Світлана Уршеджук, заступник голови Верховинської РДА, яка наголосила у своїй промові: «Сьогоднішній день – у першу чергу, пам’ять про тих людей, які загинули на українській землі незалежно від їхньої віри та національності, але це ще один урок, що тільки незалежна українська держава може гарантувати тим людям, які сьогодні живуть, мир, спокій і захист інтересів. Я переконаний, що саме сьогодні українці як ніколи повинні відчути необхідність єднання і необхідність спільної боротьби і проти ворога, і за єдність у нашому суспільстві. Урок, який нам дала Друга світова війна, ніколи не дозволить українцю повстати проти українця, ніколи не дасть українцям в середині суспільства толерувати зрадників і тих, хто хоче нашкодити нашій державі. Я переконана, що Друга світова війна залишиться в далекому минулому, а Україна стане процвітаючою державою і великим домом для всіх націй, де господарями будуть українці, ті люди, які шанують і поважають нашу державу».
   Голова районної ради Іван Шкіндюк у своєму виступі, згадав та вшанував усіх загиблих,  які у різній борні з ворогом поклали свої життя. Ми святкуємо День пам’яті та примирення,  хоча зараз на Сході України іде війна, гинуть люди, діти. Це боляче дивитися, коли для дітей стає привичним – постріли, смерть… Тому нам це потрібно пам’ятати  і робити все для того щоб не було війни, щоб був у світі мир.
Відтак представники влади вручили спільні грамоти та грошові премії воїнам УПА за вагомі заслуги у боротьбі за відродження незалежності Української держави, відданість ідеалам свободи і демократії та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ої річниці перемоги над нацизмом у Європі.
 
   
Опісля,  усі присутні поклали квіти до пам’ятника полеглим у роки Другої світової війни,  а священнослужителі відслужили поминальну панахиду
   На превеликий жаль тих, хто пережив жахи війни на передовій не залишилося у Верховинському районі, та ще  живі воїни УПА, більше тих, хто спостерігав за пострілами дитячими очима. Сьогодні, звичайно, треба віддати належне сьогоднішнім героям. Адже ці мужні хлопці захищають наші кордони та дарують можливість щодня бачити мирне небо. Чимало паралелей проводять між війною сімдесятилітньої давнини і сучасною, так званою антитерористичною операцією. Та все таки ці події єднають одне – біль війни пам’ятатиме не одне покоління людства. 

Переглядів - 167
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: