Вперше в історії на Гуцульщині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти
Вперше в історії на Гуцульщині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти
16-06-2017

На базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся «круглий стіл» на тему: «Розвиток нової української школи у гірській місцевості» за участю першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського, директора департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка, народних депутатів, які представляють у парламенті інтереси жителів високогірних територій – Юрія Солов’я та Івана Рибака, директора департаменту освіти ОДА Віктора Кімаковича та представників районів,  міст, об’єднаних територіальних громад, населені пункти яких мають статус гірських, а це Богородчанський, Верховинський, Долинський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони, міста Яремче і Болехів та Печеніжинська ОТГ.

У роботі  «круглого столу», організованого головою Косівської районної ради Палом  Ванджураком, взяли участь голова районної ради Іван Шкіндюк, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Роман Ванівський, представники відділу освіти РДА. Путильщину представляв голова районної ради Микола Шевчук, Вижниччину – голова районної ради Михайло Андрюк.

Перед тим, як обговорити проблемні питання функціонування системи освіти, зокрема – у гірській місцевості, гості зі столиці пішки відвідали одну з найвисокогірніших і найвіддаленіших шкіл – Великорожинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Пройшовши нелегкою стежиною школяра і вчителя цього навчального закладу, чиновники ще ліпше зрозуміли і відчули на собі умови навчання і проживання у гірській місцевості та переконались у необхідності збереження всіх існуючих шкіл та забезпечення їх розвитку. Адже, «з Печерських пагорбів реформи виглядають по-іншому». Вони взяли до уваги всі пропозиції присутніх директорів гірських шкіл, в тому числі і голови Гуцульської освітянської ради, члена-кореспондента НАНУ, багаторічного директора Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петра Лосюка, та відповіли на запитання.

Наступного дня у залі засідань ОДА відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти на тему «Гірська загальноосвітня школа: стан, проблеми, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)». А після в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч учасників виїзного засідання із педпрацівниками нашої області, під час якої обговорювали проблемні питання функціонування системи освіти і питання, пов’язані із прийняттям нового проекту Закону «Про освіту» та впровадженням концепції Нової української школи.

Переглядів - 1
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: