Носам і носикам - свободу!
Носам і носикам - свободу!
08-10-2013
Здоров'я

    Яка ж  непостійна, але прекрасна золота осінь! То засліплює буянням барв, то набридає холодними дощами, то зігріважє теплом бабиного літа, або ж пронизує холодом і вітром. І як би ми не любили цю красуню, але такі "примхи" часто негативно відбиваються на стані здоров'я. Найбільш "вразливими" в такий період стають носи і носики, тому сьогодні йтиметься про них і про те, як можна допомогти повернути їм головне - свободу.
    Часті перепади температури і різка зміна погоди можуть спричинити закладеність носа і нежить, або кажучи мовою медицини - риніт. Причин такої "несвободи" декілька.
    Найперше - віруси. Вірусний риніт (нежить) - та запалення слизової оболонки носа, що виникає при вірусній інфекції.
    Симптоми, які супроводжують такий нежить, зумовлені природним механізмом захисту: ніс намагається зупинити агресорів і не дати їм потрапити в дихальні шляхи. При цьому він активно виробляє захисний слиз, який містить спеціальні речовини, що діють проти вірусів. Такий захисний механізм надзвичайно важливий для організму людини, оскільки вірусна інфекція може стати причиною активності і розмноження хвороботворних бактерій, що призводять до виникнення або загострення хронічних захворювань носоглотки.
   

Як подолати нежить?

Передусім необхідно забезпечити хворому спокій і відпочинок. Важливо вживати багато рідини: трав'яні чаї, які допоможуть організму позбутися токсинів. Щоб запобігти поширенню інфекції, рекомендується зволожувати слизову оболонку носа, а при виборі ліків перевагу слід віддавати натуральним препаратам.
    Друга причина закладеності носа - алергія. Алергічний риніт - це захисна реакція у відповідь на алерген. Ним може бути пилок рослин, шерсть тварин, корм для рибок, спори грибів, частинки комах, тощо. Найчастіше алергічний риніт - це суцільний потік, подібний до Ніагарського водоспаду. При цьому турбує сильний зуд і лоскатання в носі, нападоподібне чхання і закладеність, рідше - погіршення нюху.
   

Як позбутися алергічного нежитю?

Найважливіше - усунити контакт із алергенами з навколишнього середовища, а для цього необхідно змінити спосіб життя і звички. Якщо ви все таки вирішили застосувати судинно-звужувальні краплі, то варто дотримуватися запобіжних засобів і пам'ятати, що вони рекомендовані тільки в разі гострої необхідності, не  більш ніж 3-5 днів відповідно до вікового дозування та інструкції.

                                                                                   Уляна Петрус-Зітинюк,
                                                                                   зав. дитячим відділенням ВЦРЛ

Переглядів - 197
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: